Kierunek GZM: 265 wycieczek i bezpłatne przejazdy komunikacją miejską
Już od dziś do niedzieli trwa tegoroczna edycja festiwalu Kierunek GZM, wydarzenia organizowanego w ramach święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W programie znalazło się 265 wycieczek odbywających się na terenie wszystkich 41 miast i gmin tworzących Metropolię.
GZM obchodzi w tym roku dziewiątą rocznicę powstania. Z tej okazji przygotowano cykl wycieczek, spacerów, zwiedzania obiektów oraz wydarzeń tematycznych odbywających się w różnych częściach regionu. A na każde wydarzenie – bezpłatna komunikacja, ale jest jeden warunek.
Darmowe przejazdy
Osoby uczestniczące w wydarzeniu będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Darmowe przejazdy autobusami, tramwajami i trolejbusami będą obowiązywały od dzisiaj od godz. 18:00 do końca niedzieli. Warunkiem skorzystania z przejazdów jest wygenerowanie na stronie Transportu GZM specjalnego kuponu, który będzie trzeba okazać podczas kontroli biletowej.
Wycieczki w całej Metropolii
Program obejmuje wydarzenia organizowane we wszystkich miastach i gminach należących do GZM. Wśród nich znalazły się m.in. spacery historyczne, wycieczki przyrodnicze, zwiedzanie obiektów przemysłowych oraz spotkania poświęcone lokalnej historii i kulturze.
źródło: opracowanie własne na podstawie komunikatu Transport GZM