Skip to content

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego. Wiadomo od kiedy

20 kwietnia 2023
Agnieszka Strzelczyk
Małpia ospa. Jak będą wyglądały testy?
fot. poglądowe

Resort zdrowia "przymierza się" do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w aptekach. Pozostać ma natomiast ten obowiązek w podmiotach leczniczych. Minister zdrowia zdradził kiedy zniesiony zostanie stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. 

 

Na Radzie Ministrów rozmawialiśmy o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego. Tutaj taką wstępną, planowaną datą zniesienia tego stanu jest koniec czerwca tego roku, więc pod tym kątem w tej chwili zostaną przygotowane odpowiednie dwa rozporządzenia - powiedział w Pile (woj. wielkopolskie) minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jedno z tych rozporządzeń będzie dotyczyło stanu epidemicznego. - I ono właśnie wskaże konkretną datę zniesienia stanu, którą w tej chwili przewidujemy na 30 czerwca. A drugie rozporządzenie, które dotyczy restrykcji w tym czasie, będzie prawdopodobnie oznaczało zniesienie pewnych rygorów, które są w tej chwili - wskazał polityk.

Resort zdrowia "przymierza się" do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w aptekach. Pozostać ma natomiast ten obowiązek w podmiotach leczniczych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że w minionym tygodniu potwierdzono w Polsce 4748 zakażeń koronawirusem, w tym 1050 ponownych. Według danych resortu w ciągu ostatnich siedmiu dni zmarły 64 osoby z COVID-19.

Źródło: Radio ZET

Tagi

Podobne wpisy

  • Dziecko bez opieki na ulicy

    Reagujmy! Dzięki czujności świadków troje dzieci dostało pomoc

    Redakcja
  • pożar w Kornowacu

    Nocny pożar w Kornowacu. Cztery osoby uciekły przed ogniem, ogromne straty

    Redakcja
  • EKOWIZJA - "Czyste Powietrze", "EKO WSPÓLNOTA" i "Zamień piec na sieć"

    EKOWIZJA - "Czyste Powietrze", "EKO WSPÓLNOTA" i "Zamień piec na sieć"

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP