Skip to content

Marsz Równości w Bielsku-Białej

26 czerwca 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Marsz Równości w Bielsku-Białej/fot.pixabay.com
fot.pixabay.com

W niedzielę, 2 lipca, ulicami Bielska-Białej przejdzie Trzeci Bielski Marsz Równości. W tym roku oprócz samego marszu, organizatorzy proponują liczne atrakcje.

 

 

28 czerwca o godz. 18, organizatorzy marszu zapraszają do Klubokawiarni Aquarium na spotkanie poświęcone sytuacji par nieheteronormatywnych wychowujących w Polsce dzieci. Będą tam Anna i Joanna, mamy siedmioletniego synka. Rozmowę poprowadzi reżyserka Agata Korycka, która od początku współprowadzi kampanię "Zorientowani na rodzinę". Pojawi się też sędzia Marcin Loranc, który przybliży wszystkim sytuację prawną tęczowych rodzin w Polsce.

Dzień przed marszem, w siedzibie Fundacji Teraz Ulica, będzie można wziąć udział w warsztatach drag, które poprowadzą - Charlotte Drag Queer i Cindy Wink. Na to wydarzenie obowiązują zapisy. Wolne miejsca jeszcze są, organizatorzy zachęcają do zgłaszania udziału.

2 lipca, od wczesnego przedpołudnia, będzie można wprawić się w odpowiedni nastrój, poprawić makijaż albo przygotować transparent w Willi Sixta. Impreza pod hasłem Ogród Dumy zacznie się o godz. 13.

Przez cały dzień studia tatuażu Inna Bajka i Ink Factory zapraszają na walk-in: można przyjść, zrobić sobie tęczowy (lub nie) tatuaż. W przedsięwzięcie włączy się Gastro Habitat: przez cały dzień będzie można zjeść coś pysznego. Część dochodu z tej imprezy zostanie przeznaczona na przyszłoroczny marsz. Impreza odbędzie się w siedzibie Ink Factory, przy ul. Wzgórze 12.

A tuż przed samym marszem, od godz. 15.00 na placu Chrobrego, dzięki Stowarzyszeniu Profilaktyki Zdrowotnej Jeden Świat, będzie można zrobić sobie szybki, bezpłatny i anonimowy test pod kątem HIV, HCV i kiły.

Marsz rozpocznie się o godz. 16, a od godz. 18 zaprasza się do Stolarni na afterparty. Zagrają goście zeszłorocznego Marszu - DJ z Wąsem i DJ Fafik.

Tagi

Podobne wpisy

  • Nowy komendant Straży Miejskiej w Katowicach

    Monika Sławik
  • wynagrodzenia transgraniczne
    artykuł sponsorowany

    Wynagrodzenia transgraniczne – największe wyzwania dla pracodawców

    Jan Kowalski
  • Zbliża się koniec prac na Wieżowej. Teraz czas na nowe rondo na Bażantów

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP