Skip to content

Mistrzostwa Europy w koszykówce. Eurobasket 2025 w Katowicach

02 marca 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Mistrzostwa Europy w koszykówce. Eurobasket 2025 w Katowicach
Mistrzostwa Europy w koszykówce. Eurobasket 2025 w Katowicach

Katowicki Spodek będzie gospodarzem Eurobasketu 2025, czyli mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn. Mecze będą rozgrywane w czterech krajach: Polsce, Finlandii, Cyprze oraz Łotwie. Wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski będą rozegrane w naszym kraju.

 

 


-Promocja naszego miasta poprzez wielkie wydarzenia, wydarzenia rangi europejskiej, rangi światowej, są dla nas bardzo, bardzo istotne. I to bez względu na to, czy mówimy o sporcie, czy mówimy o wydarzeniach kulturalnych czy o konferencyjno-kongresowych. To są bardzo ważne elementy promowania naszego miasta i pokazywania jego piękna, jego możliwości i potencjału, który drzemie nie tylko w Katowicach, ale w całym naszym regionie - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.


Jeszcze nie wiadomo, z kim przyjdzie zmierzyć się na mistrzostwach Polakom. Obecnie trwają kwalifikacje do turnieju, w którym Polska, jako współgospodarz, jest pewna udziału. Po sukcesie podczas mistrzostw Europy w ubiegłym roku, oczekiwania w Polskim Związku Koszykówki są duże.


-Medal. To jest myślę że proste oczekiwanie po czwartym miejscu na Eurobaskecie, po tym jak gramy, jak wyglądamy na parkiecie, jak nasi zawodnicy się rozwijają. Myślę że Mateusz Ponitka – nasz lider, Olek Balcerowski, Michał Sokołowski, Jeremy Sochan, za chwilę mam nadzieję naturalizowany Mathews, to jest grupa tych zawodników, która będzie tworzyła trzon tej kadry - mówi Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Związku Koszykówki.


Do tej pory w XXI wieku w Katowicach dwa razy odbywały się mecze mistrzostw Europy w raz w 2009 roku.

Eurobasket 2025 w katowickim Spodku/Silesia Flesz TVS

 

Paweł Jędrusik

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbudowa Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

    Monika Sławik
  • Nożownik zaatakował w szpitalu! Ranne pacjentki i personel medyczny

    Monika Sławik
  • CBŚP i SG przejęły ponad 80 kg narkotyków

    Uderzenie CBŚP i Straży Granicznej. Przejęto ponad 80 kg narkotyków wartych miliony

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP