Skip to content

Oblał znajomych benzyną i chciał podpalić, ale miał mokre zapałki

04 stycznia 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Oblał znajomych benzyną i chciał podpalić, ale miał mokre zapałki/fot.pixabay.com
Oblał znajomych benzyną i chciał podpalić, ale miał mokre zapałki/fot.pixabay.com

34-latek oblał swoich znajomych benzyną i chciał podpalić. Jego plan się jednak nie powiódł, bo miał mokre zapałki. Mężczyzna trafił do aresztu.

 

 

Do zdarzenia doszło w Wielkopolsce. 34-letni mężczyzna przyszedł do swoich znajomych z wizytą. W mieszkaniu wszczął awanturę i groził, że podpali mieszkanie. Taka informacja wpłynęła do dyżurnego policji w Gnieźnie.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, okazało się, że w mieszkaniu trwa libacja alkoholowa. W środku znajdowały się cztery osoby w wieku od 28 do 70 lat. W trakcie imprezy 34-latek stał się agresywny, przyniósł kanister z benzyną, polał nią uczestników imprezy i chciał podpalić. To mu się jednak nie udało. Jego zapałki były mokre.

Agresor został zatrzymany. Usłyszał zarzuty groźby karalnej oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru budynku wielorodzinnego zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób. 

Na razie przebywa w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Tagi

Podobne wpisy

  • Teatr Śląski ogłasza sezon 2026/2027

    Lucyper, Billy Elliot i festiwal Interpretacje. Teatr Śląski ogłasza plany na nowy sezon!

    Redakcja
  • Wiemy, kto wystąpi na 161. Urodzinach Miasta! Przed nami dwa dni koncertów

    Monika Sławik
  • Awantura w autobusie

    Weszła z wózkiem sklepowym do autobusu. Chciała być niezauważona, a skończyło się więzieniem

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP