Skip to content

Rowerem na czerwonym świetle. Mandat 4500 zł

07 marca 2024
Redakcja
Rowerem na czerwonym świetle. Mandat 4500 zł. Fot. Policja Śląska
Rowerem na czerwonym świetle. Mandat 4500 zł. Fot. Policja Śląska

Policja z Bierunia ukarała rowerzystę mandatem w wysokości 4500 zł. Mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie, bo 49-latek był też pijany.

 

Zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 16.00 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Bieruniu przy ulicy Wawelskiej. Rowerzysta przejechał przez tory kolejowe czerwonym świetle. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec Bierunia był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie promil alkoholu. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 4500 złotych.

- Przypominamy, że w 2022 roku zwiększyły się kwoty mandatów karnych za określone wykroczenia drogowe. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy (ma ponad pół promila), wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych – przypomina policja.

Tagi

Podobne wpisy

  • 30 lat Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podsumowano trzy dekady działalności

    Monika Sławik
  • Materiały wybuchowe i kilkunastu rannych - tak wyglądał scenariusz ćwiczeń służb w Mysłowicach

    Monika Sławik
  • Pszczoły, miód i śląskie tradycje. Już za tydzień Dzień Miodu w chorzowskim skansenie

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP