Skip to content

Ruda Śląska: opłata za śmieci przez aplikację

06 czerwca 2024
Redakcja
Fot. pixabay.com
Fot. pixabay.com

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą już uregulować opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pośrednictwem aplikacji mObywatel. To kolejna usługa udostępniona w ramach platformy ePłatności Centralnego Ośrodka Informatyki.

 

- Od grudnia ubiegłego roku rudzianie mogą w ten sposób opłacać podatek od nieruchomości – przypomina prezydent Michał Pierończyk. – Teraz nasz udział w pilotażowym programie rozszerzył się o „opłatę śmieciową”dodaje.

W aplikacji dostępne są już bieżące zobowiązania z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także zaległe opłaty w przypadku osób, które takie posiadają. Trzeba przy tym pamiętać, że zobowiązanie jest płatne do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty. Opłatę za czerwiec trzeba więc uregulować do 15 lipca.

ePłatności to bezpłatny i szybki sposób rozliczania online z urzędem. Na tym rozwiązaniu najbardziej korzystają użytkownicy aplikacji mObywatel. Nie muszą już pamiętać i sprawdzać terminów płatności – aplikacja ich wyręczy. Na swój telefon otrzymają powiadomienie o oczekującej płatności. Wystarczy kilka kliknięć by ją zrealizować.

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbudowa Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

    Monika Sławik
  • Nożownik zaatakował w szpitalu! Ranne pacjentki i personel medyczny

    Monika Sławik
  • CBŚP i SG przejęły ponad 80 kg narkotyków

    Uderzenie CBŚP i Straży Granicznej. Przejęto ponad 80 kg narkotyków wartych miliony

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP