Skip to content

Rybnik: Marsz w obronie Jana Pawła II

21 marca 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Rybnik: Marsz w obronie Jana Pawła II
Rybnik: Marsz w obronie Jana Pawła II

W Rybniku odbędzie się marsz ku pamięci św. Jana Pawła II. Inicjatorem wydarzenia jest radny Karol Szymura i Mężczyźni Św. Józefa z tego miasta. Jednym z powodów organizacji marszu jest reakcja na medialne doniesienia na temat możliwego tuszowania przypadków pedofilii przez kardynała Karola Wojtyłę.

 


-Zwyczajnie myślę, że jest to potrzebne, ponieważ papież łączył Polaków. Był to papież wspólnoty i w tej wspólnocie chcemy działać do dzisiaj. Chcemy, żeby rybniczanie, ale nie tylko, bo myślę, że osoby spoza Rybnika również do tego marszu dołączą, mogły po prostu we wspólnocie przemaszerować. Z rybnickiego rynku pod bazylikę. Tam się chwilę pomodlić i odśpiewać apel jasnogórski w godzinie śmierci Jana Pawła II - mówi Karol Szymura, radny miasta Rybnika.


Marsz ku pamięci św. Jana Pawła II odbędzie się w kolejną rocznicę śmierci papieża, czyli 2 kwietnia, o godzinie 21.

Marsz w obronie Jana Pawła II/Silesia Flesz TVS

 

Paweł Jędrusik

Tagi

Podobne wpisy

  • Nożownik zaatakował w szpitalu! Ranne pacjentki i personel medyczny

    Monika Sławik
  • CBŚP i SG przejęły ponad 80 kg narkotyków

    Uderzenie CBŚP i Straży Granicznej. Przejęto ponad 80 kg narkotyków wartych miliony

    Redakcja
  • Nowy wiadukt na ul. Bagiennej otwarty. Kierowcy pojadą już po dwóch pasach

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP