Skip to content

Szpital Śląski w Cieszynie będzie leczył pacjentów na nowym sprzęcie

03 lutego 2023
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Szpital Śląski w Cieszynie będzie leczył pacjentów na nowym sprzęcie/fot.TVS
fot.TVS

Dwa ambulanse, instalacja tlenowa i aparat cyfrowy RTG - to warte prawie dwa mln złotych nowe nabytki Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Zakup karetek był możliwy dzięki dofinansowaniu z samorządu powiatu cieszyńskiego.

 


-Powiat zawsze stara się wspierać szpital, bo pośrednio wspieramy mieszkańców, którzy z tego szpitala korzystają, natomiast dwie poprzednie karetki były w takim stanie, że nadają się tylko do złomowania lub wożenia rzeczy na terenie szpitala, raczej już nigdzie dalej wyjechać nie mogą. Natomiast tu jest kwestia transportu, chorych, pacjentów i jeżeli coś się wydarzy, to każdy chce jak najszybciej być przetransportowany. Ja bym sobie życzył, żeby były jak najrzadziej używane, ale doświadczenie ostatnich lat uczy, że będą wykorzystywane co najmniej tak samo, jak te poprzednie – mówi Mieczysław Szczurek, starosta powiatu cieszyńskiego.


Nowe ambulanse, warte ponad 80 tys. złotych to pojazdy typu B, zawierające sprzęt umożliwiający udzielanie pomocy medycznej, a także specjalistyczne nosze umożliwiające szybszy i wygodniejszy transport pacjentów. Nowoczesny aparat rentgenowski to sprzęt umożliwiający masowe robienie dużej liczby zdjęć.


-Jest to w pełni cyfrowy aparat RTG do wykonywania pełnego spektrum badań układu kostnego, tkanek
miękkich i wszystkich wymaganych w szpitalnym oddziale ratunkowym czy w naszym zakładzie
diagnostyki okresowej - mówi Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.


Dodatkowa instalacja sprzężenia tlenu ciekłego zapewni ciągłość dostarczania tego gazu w wypadku
awarii podstawowego systemu dostarczania go pacjentom. Inwestycje i zakupy zostały sfinansowane z
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Nowe nabytki Szpitala Śląskiego w Cieszynie

 

Tomasz Koryciorz

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbito grupę czerpiącą zyski z prostytucji

    Likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku. Czerpali korzyści z prostytucji przez prawie 10 lat

    Redakcja
  • Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Służby apelują o rozsądek podczas wakacji

    Kamil Janisz
  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP