Skip to content

Uczennica uderzyła nauczycielkę. Kobieta straciła przytomność

23 marca 2023
Agnieszka Strzelczyk
Koronawirus w Polsce: Szkoły zamknięte do 26 kwietnia. Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym?

Uczennica szkoły podstawowej w Głogowie zaatakowała nauczycielkę. Uderzona kobieta straciła przytomność.


Do szokującego zdarzenia doszło w jednej ze szkół podstawowych w Głogowie (woj. dolnośląskie). Uczennica zaatakowała nauczycielkę. Uderzyła ją tak mocno, że nauczycielka straciła przytomność - poinformowała "Gazeta Wrocławska".
Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Nauczycielka przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim, uczennica nadal chodzi do szkoły. 

W ostatnich tygodniach coraz częściej pojawiają się doniesienia o przypadkach przemocy wśród nieletnich. Nagrania z wybryków dzieci i nastolatków trafiają do mediów społecznościowych. Statystyki policyjne mówią, że to co widzimy w internecie, to nie są odosobnione przypadki. 

W 2022 r. na terenie całego kraju policjanci stwierdzili 882 278 przestępstw oraz ujawnili 316 640 podejrzanych, wśród których 8 717 to nieletni sprawcy czynów karalnych, którym udowodniono popełnienie 18 505 czynów - przekazał Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji cytowany przez Polsat News. 

W 2022 r. nieletni popełnili 426 czynów karalnych w kategorii bójka i pobicie, co stanowiło 14,7 proc. ogółu przestępstw stwierdzonych w tej kategorii, a zarazem 2,3 proc. ogólnej liczby czynów karalnych nieletnich.

Porównując lata 2021 i 2022 stwierdzić należy, że wartości dotyczące zarówno ogólnej liczby przestępstw jak i czynów karalnych w kategorii bójka i pobicie, utrzymują porównywalną, nieznaczną tendencję wzrostową

Źródło: Gazeta Wrocławska, Polsat News

Tagi

Podobne wpisy

  • Trwa konkurs na najpiękniejszy balkon w Katowicach

    Monika Sławik
  • W Gliwicach rusza przebudowa ważnego skrzyżowania. Powstanie rondo i zmieni się organizacja ruchu

    Monika Sławik
  • 82 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. W Jaworznie oddadzą hołd bohaterom

    82 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. W Jaworznie oddadzą hołd bohaterom

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP