Skip to content

Utopił 8 szczeniąt w Kanale Gliwickim

13 czerwca 2024
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Utopił 8 szczeniąt w Kanale Gliwickim
Utopił 8 szczeniąt w Kanale Gliwickim

Zarzuty dla 58-letniego mieszkańca Kędzierzyna Koźla. Mężczyzna podejrzany jest o utopienie ośmiu szczeniąt oraz znęcanie się nad czworonogami. Grozi mu do trzech lat więzienia.

 

Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla otrzymali anonimową informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miasta miał zabić szczenięta. Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Policjanci docierali do osób, które mogły mieć informację na temat tego zdarzenia oraz wyjaśniali każdy wątek związany z właśnie z tą sprawą.

"W ramach dochodzenia prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu ustalono, że 58-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla miał utopić osiem szczeniąt w Kanale Gliwickim. Do tego zdarzenia miało dojść na początku roku" - podają opolscy funkcjonariusze.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Te dotyczą uśmiercenia ośmiu szczeniąt oraz znęcania się nad psami. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do trzech lat więzienia. 

Tagi

Podobne wpisy

  • Poszukiwali zaginionego mieszkańca hostelu. Służby ćwiczyły działania kryzysowe w Bytomiu

    Kamil Janisz
  • Miejskie lokale czekają na nowych najemców. Ruszył nabór w programie „Lokal na kulturę”

    Monika Sławik
  • awantura w Psarach

    Psary: Pijany 18-latek zdemolował dom i samochód matki

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP