Skip to content

W Bielsku-Białej będzie referendum

25 lutego 2023
Redakcja
W Bielsku-Białej będzie referendum. Fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
W Bielsku-Białej będzie referendum. Fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Mieszkańcy Bielska-Białej 16 kwietnia będą mogli wziąć udział w referendum lokalnym. O czym zadecydują?

 

Rada Miejska Bielska-Białej zdecydowała, że mieszkańcy będą mogli zdecydować w trzech sprawach. Pierwsza z nich dotyczy budowy spalarni odpadów, druga dofinansowań do in vitro, a trzecia dotyczy ograniczenia ruchu pojazdów na kilku ulicach.

Podczas referendum mieszkańcy będą odpowiadać na następujące pytania:

1. Czy jesteś za budową instalacji termicznego przekształcania odpadów (spalarni odpadów) w Bielsku-Białej przy ul. ks. Józefa Londzina 17 c (teren byłej ciepłowni)?

2. Czy jesteś za dofinansowywaniem z budżetu gminy Bielsko-Biała zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego in vitro?

3. Czy jesteś za ograniczeniem ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Zamkowej na odcinku pomiędzy ul. Wałową a ul. gen. Władysława Sikorskiego, poprzez wprowadzenie na nich zakazu ruchu z dopuszczeniem autobusów, zaopatrzenia we wskazanych godzinach, TAXI, służb miejskich, mieszkańców bez alternatywnego dojazdu do zamykanego ciągu ulic, rowerów?

Referendum w Bielsku-Białej odbędzie się 16 kwietnia.

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbudowa Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

    Monika Sławik
  • Nożownik zaatakował w szpitalu! Ranne pacjentki i personel medyczny

    Monika Sławik
  • CBŚP i SG przejęły ponad 80 kg narkotyków

    Uderzenie CBŚP i Straży Granicznej. Przejęto ponad 80 kg narkotyków wartych miliony

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP