Skip to content

W Zabrzu podniosą opłaty za śmieci

24 sierpnia 2024
Redakcja
W Zabrzu podniosą opłaty za śmieci. Fot. UM Zabrze
W Zabrzu podniosą opłaty za śmieci. Fot. UM Zabrze

Zabrze jest kolejnym miastem, które planuje podnieść opłaty za śmieci. Decyzję w tej sprawie ma podjąć Rada Miejska. Kwota ma wzrosnąć z 33 zł na 39 zł za osobę.

 

- Od 1 kwietnia 2023 roku stawka za wywóz odpadów komunalnych wynosi 33 zł/os./mies. Wysokość tej stawki spowodowała wystąpienie deficytu w budżecie miasta na poziomie ponad 8 mln złotych. Poprzednie władze miasta doprowadziły do tego, że w naszym budżecie powstała ogromna dziura finansowa – informuje Urząd Miejski w Zabrzu.

Władze Zabrza za ten stan rzeczy obarczają poprzednią ekipę rządzącą.

- Dodatkowo za czasów kadencji poprzedniej władzy miasta nie została dokonana płatność za jedną z ostatnich faktur za usługę wywozu odpadów komunalnych oraz nie opłacono kosztów waloryzacji za usługę, co pogłębiło obecną dramatyczną sytuację finansową Zabrza – informuje urząd z Zabrza.

W Zabrzu twierdzą, że żeby w pełni zbilansować w tym roku koszt wywozu odpadów komunalnych, miasto musiałoby zwiększyć opłatę do kwoty 46,40 zł.

- Chociaż suma fatalnych decyzji i nieodpowiedzialności poprzednich władz miasta doprowadziła do sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni zmienić opłatę za wywóz odpadów, zaproponujemy Radzie Miasta kwotę mniejszą niż wynikającą z obliczeń, tj. 39 zł/os./mies. - czytamy w miejskim komunikacie.

Tagi

Podobne wpisy

  • Rozbito grupę czerpiącą zyski z prostytucji

    Likwidacja zorganizowanej grupy przestępczej na Śląsku. Czerpali korzyści z prostytucji przez prawie 10 lat

    Redakcja
  • Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Służby apelują o rozsądek podczas wakacji

    Kamil Janisz
  • 11-latek na hulajnodze wjechał pod autobus

    Gliwice: 11-latek na hulajnodze wjechał wprost pod autobus

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP