Skip to content

Zagadkowa śmierć 17-latka. Jego ciało znaleziono w Katowicach

28 czerwca 2023
Agnieszka Strzelczyk
Zwłoki 17-latka w Katowicach. Co wiemy?

Wciąż nie wiadomo z jakiego powodu zmarł 17-latek, którego ciało znaleziono na podwórku jednej z kamienic przy ulicy świętego Stanisława w Katowicach. 

 

Ciało 17-latka odnaleziono w sobotę, 24 czerwca, rano. Zauważył je na podwórku mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. świętego Stanisława. To on wezwał policję. 

Przeprowadzona sekcja zwłok nie wyjaśniła przyczyny śmierci 17-latka, którego ciało znaleziono w centrum Katowic.  Jak w środę przekazał prokurator Sławomir Barnaś, do ustalenia przyczyn śmierci młodego chorzowianina konieczne będą szersze badania. Sekcja zwłok potwierdziła jedynie to, o czym mówiono już wcześniej - że na ciele młodego mężczyzny nie ma obrażeń, które mogłyby świadczyć o tym, że do jego śmierci ktoś się przyczynił.

- Celem ustalenia przyczyny zgonu niezbędne będzie przeprowadzenie szerokich badań toksykologicznych i histopatologicznych. Po tych badaniach być może będziemy w stanie określić przyczynę zgonu. Zwykle na takie wyniki czeka się nawet do kilku tygodni, jednak postaramy się, aby wyniki tych badań były jak najszybciej – mówi prok. Sławomir Barnaś, szef Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe.

Prokurator przekazał, że obecnie przesłuchiwani są świadkowie, a policja gromadzi materiał dowodowy. Dla rozwikłania zagadkowej śmierci 17-latka obok sekcji zwłok kluczowe mogą okazać się badania toksykologiczne, które również zostały zlecone przez prokuraturę. Ich wyniki mogą być znane nawet dopiero za kilka tygodni. 

Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

AS/FO

Tagi

Podobne wpisy

  • Nowy komendant Straży Miejskiej w Katowicach

    Monika Sławik
  • wynagrodzenia transgraniczne
    artykuł sponsorowany

    Wynagrodzenia transgraniczne – największe wyzwania dla pracodawców

    Jan Kowalski
  • Zbliża się koniec prac na Wieżowej. Teraz czas na nowe rondo na Bażantów

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP