reklama
Kategorie

Sosnowiec rusza z miejskim programem in vitro. Miasto szuka operatora programu

Prezydent Sosnowca podpisał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na wybór realizatora programu in vitro. W ciągu czterech lat miasto przeznaczy na ten cel 800 tysięcy złotych. Podmioty zainteresowane realizacją programu mogą składać oferty do 14 lutego. -Liczymy, że ocena formalna ofert wraz z podpisaniem umowy pozwoli nam na wdrożenie programu  już na początku marca tego roku. Rocznie na ten cel w budżecie zarezerwowaliśmy  200 tys. zł.- wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

 

Sosnowiecki program leczenia  niepłodności  metodą zapłodnienia pozaustrojowego, będzie realizowany na bazie łódzkiego programu, przygotowanego  przez prof. Sławomira Wołczyńskiego oraz lek. med. Rafała Zyśka. -To jest nasza odpowiedź na zawieszenie rządowego programu wspierania in vitro. Nie chcemy zostawić sosnowiczan bez pomocy. O tym, kto zakwalifikuje się do programu będą decydować bezpośrednio specjaliści, którzy w naszym imieniu będą realizować program,  a nie urzędnicy – tłumaczy Anna Jedynak, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialna m.in. za zdrowie i pomoc społeczną.

 
Do programu zostaną zakwalifikowane pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, niemogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

Powiązane artykuły

– wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia
– posiadają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenie pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia, uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego
– zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Oferenta, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu
– w dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca
– Program obejmuje dofinansowanie do wysokości 80% kosztów (łącznie nie więcej niż 5 tys. zł. co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego).

 

Warto pamiętać, że różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. – Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie to 3 zabiegi. W naszym mieście, liczącym 200 tys. problem niepłodności może dotyczyć około 2 tys. par.  – podkreśla Anna Jedynak.

 

 

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button