AlarmKrajRegionWiadomość dnia

13 listopada: Protest sądów i prokuratur. Domagają się podwyżek [WIDEO]

Pracownicy administracyjni Sądu Okręgowego w Katowicach domagają się podwyżek płac. Dziś (13.11) punktualnie w południe wyszli na schody przed sądem, żeby przypomnieć o swoich postulatach.

 

Część z nich miała ubrane czarne koszulki z logo akcji. -Chcemy żeby nasza sytuacja finansowa poprawiła się i właśnie w tym celu, w taki sposób protestujemy – mówi Adam Dudek, pracownik sądu. -W tej chwili 95 proc. pracowników sądownictwa nie zarabia więcej niż 1800 złotych na rękę – mówi Piotr Krawczyk, zastępca koordynatora NSZZ „Solidarność” w Sądzie Okręgowym w Katowicach.

Pracownicy administracyjni Sądu Okręgowego w Katowicach domagają się podwyżek płac

Protest w Katowicach to część ogólnopolskiej akcji, w którą zaangażowali się pracownicy sądów i prokuratur. -Domagamy się zwrócenia na nas uwagi, bo jesteśmy resortem, który od 10 lat nie dostaje podwyżek. Budżet znowu został zablokowany na ten rok i na przyszły. Więc nie mamy perspektyw – mówi Sylwia Jabłońska, zastępca koordynatora Związku Zawodowego „Solidarność”.

13 listopada: Protest sądów i prokuratur. Domagają się podwyżek

Protest w Katowicach trwał zaledwie piętnaście minut i został przeprowadzony w czasie przysługującej pracownikom przerwy w pracy. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close