Kategorie

14 medali Biało-Czerwonych na igrzyskach w Tokio. Dużo to czy mało?

Już po raz siódmy z rzędu reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała klasyfikację medalową na igrzyskach olimpijskich. Tym razem amerykanie zdobyli 113 medali w tym 39 złotych, 41 srebrnych i 33 brązowe. Polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła 17 miejsce.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio zajęła reprezentacja Stanów zjednoczonych zdobywają łącznie aż 113 medali. Na drugim miejscu możemy znaleźć reprezentację Chin z dorobkiem 88 medali. Historyczny wynik wywalczyli gospodarze, którzy w klasyfikacji zajęli trzecie miejsce zdobywają łącznie 58 medali. – Pod względem łącznej liczby medali trzecie miejsce, za USA i Chinami, zajęli sportowcy rosyjscy, startujący w Tokio pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Ich bilans to 71 miejsc na podium, ale ze względu na 20 na najwyższym stopniu zajęli piątą pozycję w tabeli. Wyprzedzili ich jeszcze Brytyjczycy – 22-21-22. – podają reporterzy RMF 24.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Co ważne polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła 17 miejsce, tym samym osiągając najlepszy od ponad 20 lat rezultat. 9 złotych, 5 srebrnych i brązowych medali igrzysk olimpijskich w dwóch trzecich zdobyli w lekkoatletyce. Oprócz wielu faworytów, w prawdziwy zachwyt polskich kibiców wprawił Dawid Tomala, który zdobył złoto w chodzie na 50 km jednocześnie debiutując na igrzyskach. – Całe życie poświęciłem na to, żeby usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w trakcie igrzysk. Odwaliłem kawał dobrej roboty. Miałem już dziesiątki wywiadów. One chyba trwały dłużej niż sam chód. – komentował Tomala po ukończeniu biegu.

źródło: RMF 24