AlarmRegionWiadomość dnia

15 cudzoziemców i 3 poszukiwanych Polaków w rękach Śląskiej Straży Granicznej

Śląska Straż Graniczna w ciągu kilku dni zatrzymała lub ujawniła 15 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy oraz 3 Polaków poszukiwanych przez policję.

Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców, które miały miejsce w Żorach i Świerklanach, zatrzymano sześciu obywateli Ukrainy. Osoby te wykorzystywały niezgodnie z przeznaczeniem posiadane dokumenty pobytowe z prawem do pracy w Polsce.

W trakcie podobnych działań w Gliwicach i Pyrzowicach zatrzymani zostali dwaj obywatele Gruzji i Ukrainiec. Dwie pierwsze osoby przeterminowały pobyt na terytorium państw Schengen, natomiast obywatel Ukrainy nie posiadał żadnych dokumentów pozwalających mu na legalny pobyt w Polsce.

Wszczęte postępowania administracyjne zakończyły się już w ośmiu przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. W stosunku do Ukraińca, który nie posiadał dokumentów został skierowany wniosek do sądu o umieszczenie go w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Będzie tam przebywał do czasu zakończenia postępowania administracyjnego.

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach odmówiono wjazdu do Polski czterem obywatelom Gruzji. Cudzoziemcy nie posiadali odpowiedniej dokumentacji uzasadniającej cel i warunki pobytu na terytorium RP oraz środków finansowych.

Na tym samym lotnisku zatrzymanych zostało troje Polaków, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości między innymi za jazdę pod wpływem alkoholu i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Dwie zatrzymane osoby zostały przekazane policji, trzecia po wpłaceniu grzywny jako kary zastępczej została zwolniona.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close