KrajRegionWiadomość dnia

151 nowych zakażeń na Śląsku. 112 to górnicy. 12 kopalń do zamknięcia! [KORONAWIRUS 8.06.2020]

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski uspokaja, mówiąc, że nie ma emisji poziomej koronawirusa na Śląsku. Tu jednak nikt spokojny nie jest, bo kolejne fale wyników testów na obecność COVID-19, znowu przynoszą duże ilości takich przypadków z woj.śląskiego. Na 161 przypadków na Śląsku z poniedziałku, 8 czerwca – 112 to górnicy.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Szczegółowe dane dotyczące rozkładu zakażeń na poszczególne miasta i powiaty podał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Wśród ponad 200 przypadków potwierdzonych testami w całej Polsce, aż 151 to woj.śląskie. Z nich – 112 to wyniki testów wśród górników.

-Kolejni mieszkańcy zostali zakażeni koronawirusem: 112 pracowników kopalń, młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 64, najmłodszy 30 lat), starszy mieszkaniec Rybnika, 2 mieszkańców Orzesza (kobieta i mężczyzna w sile wieku), starsza mieszkanka Tarnowskich Gór, 9 mieszkańców Katowic (najstarszy 83, najmłodszy 37 lat), 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 87, najmłodszy 30 lat), mieszkanka Gliwic w sile wieku, 2 mieszkańców Żor (kobieta i mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, mieszkaniec Ornontowic w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: w sile wieku oraz w średnim wieku), 2 mieszkańców Rybnika (młody i w sile wieku), mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, mieszkaniec powiatu bielskiego w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (nastolatek i mężczyzna w sile wieku) – informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Szef resortu zdrowia uspokaja – nie ma mowy o emisji poziomej koronawirusa na Śląsku. tak duże wyniki, to pokłosie pobrania w ostatnim czasie około 50 tysięcy wymazów pod kątem obecności COVID-19 od górników i ich rodzin. Badania są kontynuowane, nie można wykluczyć kolejnych wzrostowych fal pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa.

Minister aktywów państwowych i wicepremier Jacek Sasin ogłosił dzisiaj, że od 9 czerwca wstrzymane ze względu na rosnącą liczbę przypadków koronawirusa będzie wydobycie w 12 śląskich kopalniach – 2 należących do JSW i 10 fedrujących w PGG. Większość przypadków koronawirusa wśród górników przebiega zupełnie bezobjawowo, taka decyzja ma przyczynić się zdaniem resortu i górniczych spółek do zmniejszenia zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym regionie.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 330 interwencji straży pożarnej po wichurach, które przeszły nad Polską [FOTO]

Trąba powietrzna przeszła przez woj.śląskie! Ogromne zniszczenia w Kaniowie [ZDJĘCIA]

Ponad 600 zakażeń dodatnich w drugim etapie badań przesiewowych prowadzonych w kopalni Zofiówka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close