KrajRegionWiadomość dnia

180 tysięcy szczepień przeciwko koronawirusowi tygodniowo. Tylko czy będzie tylu chętnych?

180 tysięcy szczepień tygodniowo – tyle na razie byłyby w stanie wykonywać placówki, które zgłosiły się do narodowego programu szczepień na koronawirusa. To oznacza, że żeby się zaszczepić, niektórzy będą musieli poczekać nawet kilkanaście miesięcy. Ale nabór placówek jeszcze trwa i zakończy się za kilka dni. Dlatego ta liczba najprawdopodobniej wzrośnie.

 

 

Kto zdarł skórę z psa w Mysłowicach? Szukamy sprawcy razem z policją! TOP 5 Silesia Flesz

– Musimy całą operację przeprowadzić w najkrótszym możliwym czasie. Tak, aby to było bezpieczne, ale ten czas musi być jak najkrótszy. To jest szalenie duże wyzwanie od strony logistyki, organizacji. Jest to jedna z największych operacji logistycznych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat – mówi Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Rząd zapowiada 180 tysięcy szczepień na koronawirusa w tydzień! Ekspresowo? Pytanie ilu będzie chętnych
Rząd zapowiada 180 tysięcy szczepień na koronawirusa w tydzień! Ekspresowo? Pytanie ilu będzie chętnych

Dziś rano premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska ma już zarezerwowanych i kupionych ponad 60 mln dawek szczepionek od 6 różnych producentów. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że są bezpieczne, a wkrótce rozpocznie szeroką akcję informacyjną, która ma zachęcać do szczepienia.

– Jeżeli jakikolwiek lek, podkreślam – jakikolwiek lek wchodzi do Polski, to my jako państwo gwarantujemy jego bezpieczeństwo. W bardzo różnych wymiarach. Ta gwarancja bezpieczeństwa dotyczy przede wszystkim dopuszczenia leku, szczepienia do obrotu – mówi Andrzej Niedzielski, minister zdrowia.

– Z zadziwienia wyjść nie mogę, że trzeba przekonywać ludzi do rzeczy, do których właściwie przekonywać się nie powinno. Że szczepienia po prostu ratują życie – mówi prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. Covid-19.

Powstać ma także specjalny rejestr, do którego trafią wszyscy, którzy zaszczepią się na Covid-19. Osoby zaszczepione będą mogły między innymi funkcjonować na zasadzie ozdrowieńca. Powstanie również system, do którego będą zgłaszane ewentualne niepożądane odczyny poszczepienne.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Groźny wypadek w Sosnowcu! 12-latek spadł z ponad 20 metrów!

Bielsko-Biała: Petycja w sprawie Wałęsy i odpowiedź byłego prezydenta RP

Lider gangu Psycho Fans oskarżony o zlecenie zabójstwa prokuratora

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close