RegionWiadomość dnia

30 zł za parking? Wojna o ceny parkingu przy Arena Gliwice! Miasto jest bezsilne

Za drogo podczas imprez w Arena Gliwice? Tę kwestię poruszyli tamtejsi radni. Najbardziej „oberwało się” opłatom za funkcjonujący przy hali parking. Ten jest na co dzień bezpłatny i chętnie korzystają z niego między innymi studenci Politechniki Śląskiej. Sytuacja zmienia się jednak w momencie, gdy w Arena Gliwice organizowane są imprezy. Stawki dochodzą nawet do 30 złotych za czas trwania wydarzenia.

 

 

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz

Jak przekonuje rzeczniczka hali – jest to praktyka stosowana przy wszystkich tego typu obiektach w Polsce.

One są podyktowane kosztami związanymi z funkcjonowaniem tych parkingów i są zależne od charakteru imprezy, czyli czym większa impreza – tym tak naprawdę większe koszty. Jeżeli chodzi o te mniejsze imprezy, czyli takie jak na przykład nasze lokalne mecze futsalu czy GTK Gliwice, czyli mecze koszykówki, to tutaj te koszty są niewspółmiernie niskie – mówi Patrycja Sopalska, Arena Gliwice.

 

Opłaty za parking przy Arena Gliwice do poprawy? Miasto rozkłada ręce

Według radnych wysokie ceny za pozostawienie auta na parkingu to element nie wpływający pozytywnie na wizerunek miasta.

-Jedną z rzeczy, która trafiła na komisję budżetu były głosy mieszkańców, którzy zwracali uwagę na to, że koszty płatności za parking są wysokie. () Cały czas to wyjaśniamy, w miarę możliwości oddziaływania w taki sposób, żeby w jakiś sposób uporządkować kwestię parkowania. Nie jest to tylko kwestia opłat parkingowych, ale szeroko rozumianej dostępności tych miejsc – mówi Michał Jaśniok, gliwicki radny.

Według gliwickich społeczników opłaty za parking przy Arena Gliwice faktycznie są zbyt wygórowane, ale w najbliższym otoczeniu hali są też inne komunikacyjne problemy.

Cały problem, który istniał do tej pory, czyli absolutnego braku komunikacji zbiorowej w tym rejonie – istnieje nadal co jest widoczne szczególnie w trakcie imprez, które się tam odbywają co jakiś czas. Jeden autobus 702, który jeździ w dni robocze co godzinę, mały, nie załatwia sprawy, a samochody, które tam parkują, zajmują sporo przestrzeni, do tego trzeba płacić za ten parking i to się nie podoba ludziom – argumentuje Natalia Wójcik, OSOM Gliwice.

Za drogo podczas imprez w Arena Gliwice? Tę kwestię poruszyli tamtejsi radni. Najbardziej „oberwało się” opłatom za funkcjonujący przy hali parking
Za drogo podczas imprez w Arena Gliwice? Tę kwestię poruszyli tamtejsi radni. Najbardziej „oberwało się” opłatom za funkcjonujący przy hali parking

Parking przy Arena Gliwice zdaniem wielu jest za drogi. To nawet 30 zł!

 

W gliwickim urzędzie miasta usłyszeliśmy dziś, że miasto nie ma możliwości, aby wpłynąć na zarządcę, aby ten obniżył stawkę za parkowanie. Miasto dzierżawi obiekt, a zarządca ma prawo wprowadzić opłaty według własnego uznania. Do kierowców należy wybór czy takie koszty chcą ponieść, czy nie. Spółka Arena Operator z miastem Gliwice ma ważną umowę jeszcze przez rok.

 

(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close