AlarmKrajRegionWiadomość dnia

45% Polaków nie utożsamia się z żadną partią. Czy oznacza to, że na polskiej scenie politycznej jest miejsce na nowe ugrupowania?

Niemal połowa dorosłych Polaków (45%) twierdzi, że żadna partia polityczna nie reprezentuje ich poglądów – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu  ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

 

Wyniki badania wskazują, że niezależnie od tego, czy ktoś zamierza brać udział w wyborach czy nie, Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje poglądy 23% Polaków, na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska – 11%, a na trzecim Kukiz’15 – 7%. W dalszej kolejności: SLD – 4%, Nowoczesna – 3%, Razem – 3%, Wolność – 2% i PSL – 2%.

Jeśli natomiast popatrzymy na odpowiedzi osób, które zamierzają głosować w najbliższych wyborach, niemal co trzecia z nich (29%) ma poczucie, że żadna partia nie reprezentuje w pełni jej poglądów.

Wśród osób deklarujących udział w wyborach, 31% twierdzi, że PiS reprezentuje ich poglądy, 14% – PO, 7% – Kukiz’15, 6% – SLD, 5% – Nowoczesna, 3% – Razem, 3% – PSL i 2% – Wolność.

Badanie pokazuje, że na polskiej scenie politycznej jest miejsce na nowe ugrupowania, które mogą odpowiedzieć na potrzeby znacznej części Polaków.

 

(źr: Ariadna)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close