RegionWiadomość dnia

Zabrze: 800 maturzystów zatańczyło w centrum miasta poloneza [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wielkie, przedmaturalne tańczenie w Zabrzu. 800 maturzystów na Placu Warszawskim zatańczyło tradycyjnego poloneza.

 

Chociaż idealnie równo nie było, to główne założenie zostało zrealizowane. –Tanecznym krokiem w nowe życie, dorosłe życie – mówi Paulina Wróbel, Centrum Edukacji w Zabrzu. 800 maturzystów z Zabrza odtańczyło na Placu Warszawskim poloneza. Każdego roku za przygotowania odpowiada inna szkoła. W tym roku liderem było Centrum Edukacji w Zabrzu.

Wielkie, przedmaturalne tańczenie w Zabrzu. 800 maturzystów na Placu Warszawskim zatańczyło tradycyjnego poloneza(fot.UM Zabrze)

Chociaż polonez wydaje się być tańcem prostym, to jednak jak mówią profesjonaliści – do najłatwiejszych nie należy. –On wymaga pewnej aparycji, skupienia, dokładności – wylicza Piotr Hankus, były wieloletni solista Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Te dwie ostatnie cechy przydadzą się maturzystom w najbliższych tygodniach. Wspólne odtańczenie poloneza to sygnał, że do matury zostało już tylko 100 dni.

Wielkie, przedmaturalne tańczenie w Zabrzu. 800 maturzystów na Placu Warszawskim zatańczyło tradycyjnego poloneza(fot.UM Zabrze)

-Część szkół miała już swoje studniówki, część dopiero będzie miała, ale myślę że ten dzisiejszy dzień będzie dla nich takim ostatnim dzwonkiem, że już trzeba się wziąć do roboty, że trzeba się przygotować do tego myślę najważniejszego w ich życiu egzaminu, egzaminu maturalnego – mówi Marian Kitel, dyrektor Centrum Edukacji w Zabrzu. Egzamin z tańca mają już zaliczony 😉

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close