RegionWiadomość dnia

Aleksander Kwaśniewski w WST w Katowicach: Unia dała nam coś, czego nam nikt nie zabierze! [WIDEO]

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski wygłosił wykład w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. W ramach konferencji „Polska w Europie – Europą w Polsce” zorganizowanej  przez SLD, mówił o przyszłości Unii Europejskiej. Wielokrotnie podkreślał, że wejście Polski do Unii było jedną z najważniejszych decyzji w historii naszego kraju.

 

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

 

-Polska i polska młodzież uczestniczy w programie Erasmus. Tysiące młodych ludzi może studiować za granicą, na całe studia, część studiów czy wymianę semestralną. To jest kapitał, którego nam nikt nie zabierze. To jest coś, co buduje Polskę. Środki finansowe, współpraca na poziomie samorządowym, to właśnie, że mogliśmy skorzystać z know how w wielu dziedzinach, które ma Unia Europejska i to jest ogromna przewaga, którą daje nam członkostwo w Unii Europejskiej – mówił dzisiaj w Katowicach Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

 

Według Kwaśniewskiego wielkim sukcesem jest również to, że Polsce przez ostatnie 15 lat udało się zdobyć bardzo silną pozycję w Unii. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby tego nie zaprzepaścić.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close