RegionWiadomość dnia

Autobus z depresją? W Gliwicach taki wyjechał na trasę! [GLIWICE]

Autobusy w Gliwicach walczył dzisiaj z depresją. W jednym z nich, linii A-4 można dziś było spotkać pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, którzy prowadzili kampanię poświęconą tej chorobie. Rozdawali ulotki i rozmawiali z mieszkańcami.

 

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!

Mogą się dowiedzieć na przykład tego, jakie symptomy towarzyszą depresji, po czym można poznać, że ktoś cierpi na depresję. Mogą się też dowiedzieć, gdzie mogą uzyskać pomoc na terenie miasta – mówi Artur Kulig, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach.

To nie przypadek, że autobus kursował właśnie dzisiaj, bo na 22 lutego przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna taką akcję organizowała po raz drugi. Kampania ma nagłośnić problem i zachęcić do szukania profesjonalnego wsparcia.

Zagłosuj na TOP 5 Silesia Flesz w Bitwie Programów TVS! TOP 5 – wiesz pięć razy więcej o swoim regionie.

– Pomysł dlatego, że w poradni przyjmujemy dzieci, które po pierwsze same mają problem zbliżony do depresji, a też ich rodzice bardzo często zgłaszają nam, że sami chorują na depresję, bądź też mają bardzo obniżony nastrój – mówi Agnieszka Wilczyńskia, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia depresyjne są obecnie czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.

(Paweł Jędrusik)

Autobusy w Gliwicach walczył dzisiaj z depresją. W jednym z nich, linii A-4 można dziś było spotkać pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Autobusy w Gliwicach walczył dzisiaj z depresją. W jednym z nich, linii A-4 można dziś było spotkać pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close