AlarmRegionWiadomość dnia

Będzin: Za wyłudzony milion zajęli mu na poczet kar …cały arsenał! [ZDJĘCIA]

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od pewnego już czasu prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Sprawa dotyczy wyłudzenia w latach 2011 – 2014 ponad 1,2 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gdy śledczy zebrali już wystarczająco „mocny” materiał dowodowy, doszło do pierwszych zatrzymań. Łącznie 164 zarzuty usłyszeli 72-letni prezes spółki z Będzina oraz jego 39-letnia główna księgowa.

Osoby te są podejrzane o fałszowanie w prowadzonej firmie dokumentacji, na podstawie której dopuściły się oszustwa i przywłaszczenia świadczeń pracowniczych na szkodę PFRON. Zarzuca im się również ukrywanie środków pieniężnych, uniemożliwiając w ten sposób zaspokojenie wierzycieli i przeprowadzenie egzekucji komorniczych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 8 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Dodatkowo, na poczet przyszłych kar i grzywien, śledczy zabezpieczyli majątek prezesa firmy w postaci: udziałów w spółkach, nieruchomości i legalnie posiadanych 11 szt. broni wraz z blisko 1,5 tys. szt. amunicji. Broń została zdeponowana w KWP w Katowicach. Wartość zabezpieczenia szacowana jest na kwotę prawie pół miliona złotych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close