RegionZdrowie

Bezpłatne badania predyspozycji sportowych dziecka [ZAPISY]

Zanim poślesz dziecko do szkółki sportowej sprawdź jego naturalne predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny. Zespół ortopedów z CENTRUM ORTOPEDII SPORTOWEJ Szpitala św. Łukasza organizują społeczną akcję w kierunku przesiewowej diagnostyki układu mięśniowo – szkieletowego u dzieci.

 

SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA

– to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza.

Twoje dziecko rozpoczyna szkołę? Marzy o piłce nożnej, pływaniu, tenisie czy innym sporcie? Nie masz pewności, czy bezpiecznie wpłynie to na jego zdrowie?

Bezpłatna akcja konsultacyjna

CENTRUM ORTOPEDII SPORTOWEJ Szpitala św. Łukasza organizuje bezpłatną akcję konsultacyjną dla dzieci.

Profesjonalne badanie ortopedyczne w oparciu o algorytm diagnostyczny przeprowadzone przez zespół doświadczonych ortopedów pomoże ocenić bezpieczeństwo uprawiania danej dyscypliny sportowej.

Nie czekaj i zarejestruj już dziś swoje dziecko na bezpłatne konsultacje ortopedyczne. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA – to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza (foto: materiały prasowe)

Choroby przebiegające z nadmierną ruchomością stawów oraz przewlekłe i nawracające dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo-szkieletowego u dzieci – podstawowa diagnostyka.

Bywa, że dzieci skarżą się na przewlekłe lub nawracające dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo-szkieletowego. Może być to następstwem wielu różnych chorób niezapalnych. Przewlekły ból jest najczęstszą przyczyną konsultacji u specjalistów reumatologii lub ortopedii. Najczęstszym rozpoznaniem są stany przebiegające z nadmierną ruchomością stawów. Przyczyną są nieprawidłowości w strukturze tkanki łącznej całego organizmu. Tkanka łączna występuje bardzo powszechnie w ludzkim ustroju, dlatego objawy mogą być zróżnicowane. Do najczęstszych objawów tej choroby należy wiotkość torebek stawowych oraz więzadeł, prowadzące do zwiększenie zakresów ruchomości w stawach. To także różne zaburzenia w pracy oraz funkcjonowaniu narządów oraz układów zawierających tkankę łączną.

SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA – kiedy i gdzie?

  • ZAPISY – zarejestruj swoje dziecko na bezpłatne konsultacje w Szpitalu św. Łukasza
  • DLA KOGO – dzieci w wieku 7 – 14 r.ż.
  • REJESTRACJA telefoniczna i osobista (ilość miejsc ograniczona)
  • KONSULTACJE – tylko i wyłącznie po wcześniejszym zarejestrowaniu
  • KIEDY – SOBOTA 26 WRZEŚNIA 2020 w godzinach 9:00-13:00
  • U dzieci w razie zdiagnozowania konieczności dodatkowo wykonywana będzie diagnostyka RTG

Informacje:

Śledź aktualności związane z akcją SPORTOWA PRZYGODA BEZ RYZYKA na Facebook

SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA – to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza (foto: materiały prasowe)

 

źródło: materiały prasowe Szpitala św. Łukasza
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close