Dzieje sięKrajKultura i rozrywkaRegion

Bieg Katorżnika powraca z nowymi wyzwaniami [PROGRAM]

Pandemia wymusiła roczną przerwę w kultowym Biegu. Tym bardziej głodni sukcesu i powrotu do aktywności zawodnicy odliczają godziny do startu XVI Biegu Katorżnika, który odbędzie się w sobotę w lublinieckim Kokotku. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku nie będzie łatwo. W historii Katorżnika nie było tak wysokiego stanu wody. Dotyczy to głównie rowów, z których część jest nie do przejścia. To zdecydowana odmiana po ostatniej edycji, gdy była susza.

 

Bieg Katorżnika dla każdego jest czymś innym. To zmierzenie się z własnymi słabościami, towarzyskie spotkanie i walka o kolejną życiówkę – bo tu każdy ma swój własny cel. A nagroda? Oprócz satysfakcji ukończenia biegu możliwość założenia katorżniczej koszulki i zawieszenie na szyi potężnej stalowej podkowy. No i najlepsza grochówka!

W tym roku zakwalifikowanych do startu jest 1 296 osób w tym 237 dzieci. Odwiedzi nas 17 Austriaków, 9 Słowaków, 9 Niemców, 3 Brytyjczyków, 2 Czechów, 1 Fin, 1 Szwajcar, 1 Francuz i 1 Amerykanin.

 

XVI Bieg Katorżnika w Lublińcu
XVI Bieg Katorżnika w Lublińcu

 

Zwycięzcy powinni pokazać się na mecie po ok. 2 godzinach, a zamykający stawkę nie powinni przebywać w błocie dłużej niż 7 godzin jak to było w XIII edycji!

Jak poradzą sobie zawodnicy po pandemicznej przerwie? Jak na całość zawodów wpływie bardzo wysoki stan wody nie tylko  w jeziorach, ale w bagnach? No i w końcu, jak wszyscy poradzą sobie z upałami? Damy znać, bo jak co roku TVS będzie tam z kamerą, ale też zmierzy się z przeciwnościami na trasie. Nie dajcie się! Do zobaczenia na trasie!

 

XVI Bieg Katorżnika w Lublińcu
XVI Bieg Katorżnika w Lublińcu

 

Motto Katorżnika:

 

Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne każdemu Katorżnikowi umili spędzenie sierpniowego weekendu w Kokotku. Ale zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje. Czas pokonywania ok. 10 km trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy ale naprawdę dużo krwi, skręceń, zerwań i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć Was będzie pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Czy warto za niemałe przecież pieniądze być jeszcze upadlanym, katowanym i mieszanym z błotem? Niech Twoja decyzja o starcie będzie głęboko przemyślana. Chwila słabości na trasie może skutkować dyskwalifikacją o którą będziesz miał pretensje.

 

 

PROGRAM XVI BIEGU KATORŻNIKA:

 

PIĄTEK 13.08
17:30 – 21:00 – Biuro Zawodów
godz. nieznana – start Ucieczki Zakładników

SOBOTA 14.08
Rano – finisz Ucieczki Zakładników
07:15 – 14:30 – Biuro Zawodów

09:50 – Bobas Katorżnik
10:00 – drużyny
10:05 i 10:15 – Mikro Katorżnik
10:25 i 10:40 – Mini Katorżnik
10:50 – Mały Katorżnik
10:50 – Katorżnik Babci i Dziadka
11:00 – 1. Bieg Mężczyzn
11:30 – Bieg VIP, dziennikarzy i sponsorów
12:00 – Bieg Kobiet
13:00 – 2. Bieg Mężczyzn
13:50 – 3. Bieg Mężczyzn
14:30 – 4. Bieg Mężczyzn

XVI Bieg Katorżnika w Lublińcu
XVI Bieg Katorżnika w Lublińcu

dekoracje indywidualne podkowami bezpośrednio po przekroczeniu mety
15:10 – dekoracje, podziękowania i inne wyróżnienia
15:15– dekoracja drużyn Galernik Team
ok. 19:30 zakończenie zawodów – dotarcie na metę ostatniego zawodnika

Organizator: Wojskowy Klub Biegacza Meta
Wsparcie: Dowództwo Wojsk Specjalnych, Nadleśnictwo Lubliniec

 

Źródło: materiały Organizatora

http://www.wkbmeta.pl/biegkatorznika/
https://www.facebook.com/Bieg-Kator%C5%BCnika-202884383098276/

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close