Region

Bieg Wiosenny wraca! Meta na Stadionie Śląskim [ZAPISY]

10 marca z Pół Marsowych ruszy siódma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z największych i najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Zapisy już się rozpoczęły.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!

 

W ubiegłym roku Bieg Wiosenny ukończyło 3056 zawodników.  Meta usytuowana na Stadionie Śląskim okazała się bardzo dużą zachętą. Pierwszy przekroczył ją sosnowiczanin, Andrzej Nowak, któremu pokonanie trasy zajęło 33 minuty i 3 sekundy.

To był pierwszy tak duży start, który organizowaliśmy. Popełniliśmy kilka drobnych błędów, które teraz postaramy się wyeliminować – zapowiada Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego, organizatorka Biegu Wiosennego. – Mamy atestowaną trasę, która ma bardzo ciekawy profil. Zawodnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną.

Trasa w tej edycji będzie dokładnie taka sama, jak przed rokiem.  ZAPISY już trwają! Opłata startowa wniesiona do 31 stycznia wynosi 49 złotych, do 28 lutego 59 złotych.

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (8, 9, 10 marca). Będzie w nim można odebrać pakiet startowy, ale też – jeżeli limit zapisów internetowych nie zostanie wyczerpany – uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych.

Nowością będzie też bieg dla najmłodszych, który zostanie przygotowany dzień przed głównym startem biegu – 9 marca.

Źródło: Park Śląski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close