SportWiadomość dnia

Biegali przez 12 godzin! Morderczy bieg w Rudzie Śląskiej [ZDJĘCIA]

-Jesteśmy na mecie. Choć warunki nie były idealne, w pewnym momencie nawet afrykańskie, daliśmy radę i to jest najważniejsze – mówił August Jakubik, współorganizator biegu, po 12 godzinnym biegu.  W imprezie udział wzięło blisko 100 ultramaratończyków z różnych krajów, w wieku od 24 do 80 lat. W ciągu dwunastu godzin najdłuższy dystans, bo blisko 135 km, pokonał Leszek Małyszek z Siemianowic Śląskich. -Czuję się lekko zmęczony  – mówił z uśmiechem zwycięzca zaraz po biegu. €-Do dzisiejszego biegu przygotowywałem się biegając 80 -100 km tygodniowo. To jest mój pierwszy bieg dwunastogodzinny. Zazwyczaj biegam maratony i myślę, że przy tej formie biegu zostanę – podsumował. Biegacz zajmował już wysokie miejsca na podium w Rudzie Śląskiej. Małyszek zajął drugie miejsce w ubiegłorocznym biegu z okazji 55-lecia Rudy Śląskiej.

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Adam Jagieła z AZS AWF Katowice, trzecie zaś Przemysław Basa z TL Pogoń Ruda Śląska. Najlepsza wśród kobiet okazała się być Milena Grabska – Grzegorczyk z klubu Długa Ścieżka. Zawodniczka przebiegła około 125 km. Drugie miejsce zajęła Aneta Rajda z TL Pogoń Ruda Śląska. Trzecia była Hurskaya Tatsiana z Białorusi. <.>