Region

Bielsko-Biała: Szpital Wojewódzki wznawia porody rodzinne

1 lipca br. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wznawia porody rodzinne. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wprowadzono zasady, których muszą przestrzegać osoby chcące uczestniczyć w tym ważnym i pięknym wydarzeniu. W trakcie porodu kobiecie będzie mogła towarzyszyć osoba, która nie wykazuje żadnych objawów infekcji oraz jest ozdrowieńcem lub została już zaszczepiona.

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Ozdrowieńcy muszą posiadać certyfikat ozdrowienia lub dowód przebytej infekcji w postaci wyniku badania PCR, natomiast osoby zaszczepione powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający przyjęcie szczepionek przeciwko SARS CoV-2 lub unijny certyfikat Covid. Ostatnia dawka szczepionki dwudawkowej lub szczepionka jednodawkowa powinna być przyjęte co najmniej 14 dni przed terminem porodu.

Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego pomieszczenie, w którym będzie odbywał się poród rodzinny, zostanie dokładnie wywietrzone. Osoba towarzysząca musi mieć na twarzy maskę, dokładnie zasłaniającą nos i usta, a także rękawiczki i fartuch jednorazowy. Komplet ochronny można kupić w Szpitalu Wojewódzkim. Koszt  to 25 złotych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

To już koniec naszej przygody na Euro 2020. Polska przegrywa ze Szwecją i wraca do domu

Bomba ekologiczna na kołach rozbrojona. Sosnowiec usuwa chemikalia z porzuconej naczepy

Przewodniczący Episkopatu apeluje o głosowanie przeciwko rezolucji popierającej aborcję

 

źr. UM Bielsko-Biała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close