Bosko piękne i piekielnie zdolne ;-) Mażoretki z Piekar Śląskich najlepsze w Polsce! [ZDJĘCIA]

Piekarskie mażoretki Azaria po raz siódmy zmagały się na XVIII Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu. Piekarzanki do Piekar przywiozły worek medali, w tym za mistrzostwo Polski Mażoretek.

W mistrzostwach wystartowały trzy grupy: Azarianki kadetki, Azarianki juniorki oraz Azaria seniorki, które zaprezentowały się w 20 choreografiach konkurując z ponad 80 zespołami z całej Polski. Podczas trzydniowych zawodów na scenie zatańczyło ponad 1700 mażoretek z pomponami i batonami, które są rekwizytami charakterystycznymi dla tego stylu tanecznego. Tancerki były oceniane przez międzynarodowych sędziów z Polski, Węgier i Czech, które prezentują najwyższy poziom.

Azarianki kadetki w kategorii z pomponem zarówno w defiladzie jak i w układzie scenicznym wygrały złoty medal zdobywając Mistrzostwo Polski Mażoretek! Azarianki juniorki również nie wracały z pustymi rękami zdobywając wicemistrzostwo Polski w mixie (część tancerek prezentowała się pomponami, a część tańczyła z batonem). W kategorii mini formacji pompom juniorek nasze dziewczęta również zdobyły srebro, a trio baton juniorek Magda Nolewajka, Wiktoria Danhoffer-Passek i Agata Siwy zdobyły brązowe medale. Najtrudniejsza kategoria to solo 2xbaton, czyli taniec z dwoma pałeczkami, w której Agata Siwy, nasza zeszłoroczna mistrzyni Polski, zdobyła tym razem srebro.

To nie koniec sukcesów. Azaria w kategorii seniorek wystąpiła w kategorii formacji pom pom oraz mix, w obu zdobywając 2 miejsca i tytuł wicemistrzyń Polski Mażoretek. W pozostałych kategoriach nasze tancerki zajmowały w większości czwarte miejsca, tuż za podium, które są również bardzo wysokim miejscem przy prezentowanym poziomie trudności. Dzięki tym sukcesom wszystkie trzy grupy zdobyły nominacje na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Pradze w dniach 24-27 sierpnia.