Kategorie

Brazylia jedzie do domu! Mistrzami Świata zostaną najwcześniej za 4 lata! [TWEETY PO MECZU]

Dramaturgia na miarę Mistrzostw Świata! Belgia po fantastycznym meczu ogrywa świetną na tym mundialu Brazylię! Kolejna bramka samobójcza i gol z dystansu, czyli to co sportowe tygryski lubią najbardziej. Brazylia – Belgia 1:2!

13 minuta i już gol dla Belgii! Autorem najlepszy strzelec tegorocznych Mistrzostw Świata – Pan Samobójczy. Tym razem swoje dzieło podpisałem nazwiskiem Fernandinho! Po rzucie rożnym nieszczęśliwiec wbił piłkę do własnej bramki niczym rasowy napastnik. Alisson, strzegący bramki Canarinhos, tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem. Brazylia – Belgia 0:1!

Na kolejną bramkę czekaliśmy aż do 31 minuty. Tym razem niesamowity Kevin De Bruyne potężnie uderzył zza pola karnego, w lewy dolny róg, nie dając szans brazylijskiemu bramkarzowi. Czerwone Diabły cieszyły się po raz drugi!

Statystyki po pierwszej połowie:

Po zmianie stron Brazylijczycy ruszyli do ataku! w 55 minucie Paulingo uderzył jednak zbyt lekko by pokonać Courtoisa.

Sytuacja bramkowa zmieniła się jednak dopiero w 76 minucie. Autorem bramki Augusto (Brazylia), który po świetnym podaniu od Coutinho wykończył akcję główką! Brazylia 1, Belgia 2.

Bramki:

13 minuta – Fernandinho (samobójcza)

31 minuta – De Bruyne