RegionSilesia Informacje

Brutalny napad w Chorzowie. Wszystko zarejestrowały kamery [WIDEO]

Rok temu uruchomiono w Chorzowie miejski monitoring. W pierwszym etapie na ulicach pojawiło 16 kamer. W weekend zostało uruchomionych kolejnych 11 urządzeń. System objął główne ulice, najbardziej ruchliwe punkty w centrum Chorzowa oraz drogi wjazdowe i wyjazdowe z miasta. Monitoring obsługiwany jest całodobowo przez pracowników Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

W ciągu roku kamery zarejestrowały ponad 200 niebezpiecznych zdarzeń i przypadków łamania prawa. Wielu sprawców zatrzymano na gorącym uczynku. Dokładnie tak było w nocy 13 września na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Katowickiej w Chorzowie. Policja udostępniła nagranie, na którym widać, jak dwójka mężczyzn zaatakowała przechodnia. Napastnicy pobili go i okradli. Po kilkunastu minutach – dzięki monitoringowi – sprawcy zostali zatrzymani.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close