AlarmKrajRegion

Były minister sprawiedliwości zatrzymany! Na Śląsku wpadli członkowie gangu PRZEBIERAŃCÓW [WIDEO]

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnych członków grupy tzw. przebierańców. Wśród zatrzymanych jest były minister sprawiedliwości. Przestępcy udawali agentów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Powołując się na wpływy w służbach specjalnych żądali i przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za załatwianie spraw urzędowych.

 

Tym razem agenci CBA z Katowic zatrzymali byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja K. (w latach 2004-2005), jego wspólnika z kancelarii radcowskiej Piotra K., Marka S. biznesmena z Gdańska oraz Jerzego K. byłego funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych. Zatrzymani powoływali się na wpływy w organach ścigania, wymiarze sprawiedliwości i urzędach skarbowych. Ponadto trzy z czterech zatrzymanych osób (poza prawnikiem Andrzejem K.) podejrzane są o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Podszywając się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, dopuszczali się przestępstw o charakterze gospodarczym i korupcyjnym.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych. Zabezpieczyli tam dowody mogące stanowić dowód w toczącym się śledztwie. Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty powoływania się na wpływy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Ta realizacja to kolejna odsłona śledztwa prowadzonego przez CBA. Biuro wcześniej zatrzymało 8 osób podejrzanych o podszywanie się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, płatną protekcję oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa, a lista osób zatrzymanych oraz zarzucanych przestępstw może ulec powiększeniu.
(WZ/CBA)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close