KrajRegionWiadomość dnia

Bytom gra z WOŚP! 29 finał Orkiestry bez koncertów, ale wolontariuszy mnóstwo [ZDJĘCIA]

Mimo trwającej pandemii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu gra w całym kraju. Wolontariuszy nie mogło również zabraknąć w Bytomiu. W mieście na ulicach kwestuje ich ponad 170. Każda złotówka, jaką zbiorą wolontariusze zostanie w tym roku przekazana na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 29. w całej Polsce. Ze względu na panujące obostrzenia, tym razem orkiestra gra w innej formule niż dotychczas. Nie odbywają się koncerty i licytacje w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla, jednak podobnie jak w ubiegłym roku, na ulicach kwestują wolontariusze, a puszki pojawiły się również w różnych punktach miasta.

W porównaniu do poprzedniej edycji, ze względu na pandemię, liczba wolontariuszy jest mniejsza. Wiele szkół i przedszkoli, które zawsze nas wspierały nie może aktywnie uczestniczyć w zbiórce – mówi Krzysztof Dzicher, szef głównego sztabu WOŚP w Bytomiu.

W Bytomiu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (fot. UM Bytom)
W Bytomiu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (fot. UM Bytom)

 

Główny sztab WOŚP w Bytomiu znajduje się w Komendzie Hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy ulicy Kolejowej 6/11, gdzie o około 20.00 tegoroczną edycję WOŚP zakończy tradycyjne „Światełko do nieba”, które ze względu na pandemię będzie inne niż zazwyczaj. W tym roku, jak możemy przeczytać na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie ono polegało na zapaleniu zapałki, świeczki czy sztucznych ogni.

Na bytomskich ulicach możemy dzisiaj zobaczyć wolontariuszy, którzy z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają datki, które przekazane zostaną na zakup sprzętu dla szpitalnych oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „Finał z głową” i jest drugim finałem dedykowany laryngologii.

Warto dodać, że oprócz wolontariuszy na bytomskich ulicach, trwają liczne internetowe aukcje. Wśród nich znajdują się między innymi obraz „Carmen z Muletą” autorstwa Janiny Kuczmarz-Rudnickiej, obrazy muzyków amerykańskiej grupy Dream Theater, czy też voucher na zajęcia baletowe. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz przekazał na aukcję dwa zestawy miejskich gadżetów: jedwabną poszetkę i apaszkę w kolorach bytomskiego herbu oraz nowy album „Bytom rozmaity”.

W Bytomiu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (fot. UM Bytom)
W Bytomiu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (fot. UM Bytom)

29. finał WOŚP29. finał WOŚP w Bytomiu to także miejsca, w których prowadzone są zbiórki na Orkiestrę. W mieście znajduje się kilkanaście punktów, w których znajdują się stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 

Lokal w Bytomiu, ul. Plac Sobieskiego 3
Przedszkole Miejskie nr 23, ul. Bławatkowa 3
Przedszkole Miejskie nr 59, ul. Łużycka 12b
Przedszkole Miejskie nr 29, ul. Czarnieckiego 2
Przedszkole Miejskie nr 15, ul. Szymały 122
Przedszkola TIKA, ul. Lenartowicza 1; Wrocławska 32, Powstańców Warszawskich 14/31
Zespół Szkół w Bytomiu, ul. Powstańców Śląskich 6
Przychodnia weterynaryjna Mateusz Mazur, ul. Gombrowicza 1.
Salon Fryzjerski, ul. Webera 4
PAKO Barber Shop, ul. Józefczaka 20
Tarnogórscy lordowie Barber Shop, ul. Rynek, Tarnowskie Góry
Sklep JARZYNIOK, ul. Suchogórska 92
Sklep z bielizną Gracja, ul. Stolarzowicka 37
Lodziarnio cukiernio kawiarnia, ul. Gliwicka 27/29
Bistro Krauza, ul. Piłsudskiego 33
Firma Florpol, ul. Szafranka 2

 

W całej Polsce – jak obliczają organizatorzy WOŚP – na konta Orkiestry trafiło już około 50 mln złotych. W tym roku do puszek datki zbiera w całej Polsce około 120 tys. wolontariuszy. Orkiestra gra w tym roku, zbierając pieniędze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

 

źródło: UM Bytom
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Walka o Oliwkę ciągle trwa! Brakuje prawie pięciu milionów [WIDEO]

Kradzież szczepionek przeciwko koronawirusowi w Chorzowie! [WIDEO, NOWE FAKTY]

Najpierw był problem żeby je dostać, a teraz zalegają w magazynach. Śląska Izba Lekarska ma jeszcze darmowe szczepionki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close