Region

Bytom: Mury nowego lodowiska pną się do góry. Z obiektu będzie można korzystać jesienią 2021 roku

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego mimo sytuacji związanej z koronawirusem cały czas postępuje. Wykonawca rozpoczął już prace murarskie w zachodniej części obiektu, kanalizację deszczową i sanitarną po południowej stronie, a także roboty związane z montażem wentylacji. W czerwcu ruszą także prace z układem drogowym po wschodniej stronie obiektu.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Na placu budowy przy ul. Pułaskiego oprócz prac murarskich i związanych z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz montażem przewodów wentylacyjnych, nadal trwają roboty w budynku administracyjnym – skuwanie tynków oraz wzmacnianie konstrukcji ścian budynku elementami stalowymi.

Wykonawca prowadzi również prace ciesielskie na wschodniej trybunie, gdzie przygotowywana jest konstrukcja – deskowanie – pod trybuny w nowej hali lodowiska. To właśnie tam po zakończeniu budowy trybun zostaną zainstalowane krzesełka w kolorze niebiesko-czerwonym. Warto dodać, że w czerwcu planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową układu drogowego po wschodniej stronie nowej hali lodowiska.

Przypomnijmy, że podpisana w czerwcu 2019 roku umowa na budowę nowej hali lodowiska przewiduje, że nowoczesne lodowisko powstanie do września 2021 roku. Warto podkreślić, że miasto na budowę nowoczesnej hali lodowiska o wartości 40 mln zł otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania.

Jak będzie wyglądała nowa hala lodowiska?

Główna konstrukcja nośna bytomskiego lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej. Dach ma być wsparty na dźwigarach z drewna klejonego, a elewacja zostanie wykonana z płyt warstwowych. Istniejący budynek szatniowo-administracyjny zostanie nie tylko zmodernizowany, ale przede wszystkim wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię. Obiekt będzie spełniał również wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lokale gastronomiczne znowu otwarte! W takich miejscach obowiązuje szereg obostrzeń [WIDEO]

Zmiany w komunikacji miejskiej! Autobusami, tramwajami i pociągami pojedzie więcej osób [WIDEO]

Nowy kontrakt dla Jerzego Brzęczka? PZPN podjął decyzję ws. trenera kadry narodowej

 

źr. UM Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close