RegionWiadomość dnia

Bytom: Kiedy ruszą remonty zniszczonych kamienic? Jest na to 100 mln euro!

Kiedy w Bytomiu ruszą remonty zniszczonych mocno kamienic? Kiedy rozpocznie się rewitalizacja miasta? Bytom ma na to 100 mln euro!

 

Niektórzy z przyzwyczajenia próbują przejść, a właściwie się przecisnąć – chociaż to może być niebezpieczne. Ulica Krawiecka w Bytomiu jest obecnie zamknięta. Wszystko z powodu starej kamienicy zlokalizowanej pod numerem szóstym, która w każdej chwili może runąć.

-Zawalenie znacznej części stropu i dachu od części ulic Krawieckiej doprowadziło do stanu zagrożenia. Szczegółowe oględziny tego obiektu pozwoliły na stwierdzenie, że gzymsy są rozluźnione, czyli są elementy, które w każdej chwili mogą ulec zawaleniu – mówi Elżbieta Kwiecińska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu.

W Bytomiu kamienic znajdujących się pod szczególnym nadzorem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego jest kilkanaście. Zaniedbanych obiektów jest jeszcze więcej. Szansą dla części z nich mają być pieniądze przeznaczone na rewitalizację Bytomia. W sumie na cel miasto ma otrzymać 100 mln euro.

Część z tych środków przeznaczonych zostanie między innymi na termomodernizację kamienic. Najpierw jednak trzeba złożyć projekt do Urzędu Marszałkowskiego, a to ma nastąpić już niedługo. -Zgodnie z tym co zaplanowało miasto i co zostało uwzględnione z urzędem część tych projektów ma zostać złożonych do końca roku a kolejna część w przyszłym roku. Natomiast Gminny Program rewitalizacji i 100 mln euro, o których mówimy dotyczy również innych inwestycji, które wiążą się z rewitalizacją, termomodernizacją, rozbudową obiektów – mówi Beata Goleśna, Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Z środków unijnych mają zostać zmodernizowane kamienice należące w pełni do miasta. Znajdują się one w trzech dzielnicach: śródmieściu, Rozbarku i Bobrku.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close