AlarmRegionWiadomość dnia

Całkiem nowy Park Hallera w Dąbrowie Górniczej [WIDEO]

Ma być mniej betonu i asfaltu, a więcej zieleni. Taki jest plan na rozbudowę Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Parku, co do którego mieszkańcy mają wiele uwag.

 

Te lampy mi się tu nie podobają –  idę wieczór, ta lampa się już świeci, jeszcze tu nie zdążę dojść, a tu już gaśnie. To niby oszczędność prądu, ale jaka oszczędność? To może niech na klatce schodowej będzie oszczędność, a nie w parku – mówi Czesława Manijak, mieszkanka Dąbrowy Górniczej.

Bardziej taka zieleń, która można by powiedzieć, bardziej by przybliżyła ten odpoczynek tutaj– mówi Halina Otok – Stym.

W parku wkrótce mają pojawić się m.in. fontanny, zjeżdżalnie, trampoliny, boisko i energooszczędne oświetlenie. Ale to nie wszystko.

W miejscu istniejących, asfaltowych starych boisk, powstanie park sensoryczny, skatepark, również powstaną jezdnie, czy właściwie ścieżki dla rowerzystów i rolkarzy, będzie również przebudowany istniejący plac zabaw – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskiej w UM w Dąbrowie Górniczej.

Projektanci zaplanowali również miejsce dla starszych mieszkańców.

To również atrakcje dla seniorów, którzy wskazywali potrzebę na brak miejsca w śródmieściu, gdzie mogliby z jednej strony spędzić czas odpoczywając, ale z drugiej strony pole do aktywności, jak chociażby siłownie plenerowe – mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy UM Dąbrowa Górnicza.

Przetarg na rozbudowę parku ogłoszony zostanie w lutym. Koszt rewitalizacji to 12 mln złotych, z czego 10 mln będzie pochodzić z funduszy unijnych. Prace mają ruszyć wiosną tego roku. Budowa zakończy się jesienią.(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close