reklama
Kategorie

CBŚP przekazało 20 tysięcy litrów spirytusu i paliwa na walkę z koronawirusem

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazali 5,5 tys. alkoholu i wszczęli z prokuraturą procedurę przekazania blisko 15 tys. litrów paliwa na walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Towar został zabezpieczony w trakcie prowadzonych śledztw dotyczących rozbicia zorganizowanych grup przestępczych. 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się przestępczością akcyzową czyli obrotem wyrobami tytoniowymi i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Wówczas to, policjanci zabezpieczyli m.in. ponad 2800 litrów spirytusu, który stanowił materiał dowodowy.

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce policjanci jeszcze w kwietniu wystąpili z pierwszym wnioskiem do sądu o wydanie postanowienia o przekazaniu alkoholu na cele dezynfekcyjne. Sąd wydał stosowne postanowienie, na podstawie którego funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi CBŚP przy współpracy z łódzką KAS przekazali 1300 litrów alkoholu do szpitali na terenie województwa łódzkiego.

Ze względu na etap prowadzonych czynności w postępowaniu dotyczącym działania grupy, kolejne postanowienie zostało wydane w maju. Tym razem 1500 litrów alkoholu  zostało przekazane, przy współpracy z łódzką KAS, do instytucji walczących z pandemią.

Odbiorcami również są między innymi domy pomocy społecznej na terenie województwa łódzkiego oraz szpitale, w tym Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Jednoimienny Szpital Zakaźny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.

Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji wystąpili do Sądu Okręgowego w Radomiu z wnioskiem o wyrażenie zgody na przekazanie zabezpieczonego spirytusu do instytucji walczących na pierwszej linii z pandemią koronawirusa.

Alkohol został zabezpieczony podczas prowadzonych działań, jako nielegalny towar nieposiadający polskich znaków akcyzy. Zgodnie z Postanowieniami Sądu Okręgowego w Radomiu 4 tysiące litrów spirytusu, dotychczas stanowiącego materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach, trafiło miedzy innymi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Zabezpieczone w grudniu 2019 roku paliwo jako materiał dowodowy, policjanci z Zarządu w Lublinie CBŚP przekazują wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Zamościu. Olej napędowy został przejęty w woj. kujawsko-pomorskim w trakcie likwidacji fabryki papierosów i krajalni tytoniu. Paliwo znajdujące się w 18 pojemnikach typu „mauser” o pojemności 1000 litrów każdy, jest przekazywane do instytucji w ramach walki z pandemią.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lokale gastronomiczne znowu otwarte! W takich miejscach obowiązuje szereg obostrzeń [WIDEO]

Zmiany w komunikacji miejskiej! Autobusami, tramwajami i pociągami pojedzie więcej osób [WIDEO]

Nowy kontrakt dla Jerzego Brzęczka? PZPN podjął decyzję ws. trenera kadry narodowej

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button