AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Ceny prezerwatyw pójdą w górę? Wzrost podatku z 8 do 23 procent

Ceny prezerwatyw mogą wzrosnąć nawet trzykrotnie. Wszystko zależy od podatku VAT, który obecnie wynosi 8 procent, a może wzrosnąć do 23 procent.

 

W Sejmie trwają prace nad zwiększeniem podatku VAT od m.in. prezerwatyw, okularów przeciwsłonecznych, strzykawek, odciągaczy do mleka czy niektórych składników suplementów diety.

Stawka, która obecnie obowiązuje na wymienione wyżej produkty to 8 procent, a może wzrosnąć do 23 procent, co w efekcie daje podwyżkę cen produktów nawet trzykrotnie.

Zwiększenie podatku VAT m.in. od prezerwatyw to efekt wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 2015 roku, który nakazał odejście od niższych stawek podatku na niektóre produkty niemedyczne. Projekt wychodzi naprzeciw werdyktowi Trybunału w celu eliminacji ryzyka uruchomienia procedury przez Komisję Europejską, jaką są kary finansowe – podaje Puls Biznesu.

Dzięki podniesieniu podatku VAT na niektóre towary niemedyczne, budżet państwa w 2018 roku ma zyskać 1,3 mld złotych.(MPS)

 

(źródło: Puls Biznesu)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close