RegionWiadomość dniaZdrowie

Chcesz poznać przepis na udany poród? Dzień otwarty Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

Chcesz poznać przepis na udany poród? Szukasz kompetentnych informacji o porodzie w wodzie? Bezpieczeństwo twojego dziecka jest dla ciebie najważniejsze? Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu – jeden z najnowocześniejszych oddziałów ginekologiczno-położniczych na Śląsku – zaprasza w najbliższą sobotę, 8 czerwca, na Dzień Otwarty.

Nie damy wyciąć MUCHOWCA! TOP 5 Silesia Flesz w obronie lasu!

Dzień Otwarty w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka (CZKiD) ma już kilkuletnią tradycję. Wydarzenie każdego roku wiosną przyciąga nie tylko rodziców spodziewających się potomstwa, ale i pary, które dopiero planują dziecko.
-Zainteresowanie naszą imprezą jest zawsze duże. Nowoczesne sale porodowe, możliwość rodzenia w wodzie, pełny katalog sposobów łagodzenia bólu porodowego, profesjonalna opieka nad matką i noworodkiem – to wszystko zachęca do odwiedzenia naszego Dnia Otwartego i w konsekwencji do wyboru Centrum jako miejsca porodu. W zeszłym roku w naszej placówce urodziło się ponad 2 tys. dzieci – mówi dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, częścią którego jest Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.
Tematem tegorocznej imprezy jest bezpieczeństwo dziecka. Eksperci wyjaśnią, jak pomóc dziecku w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, wytłumaczą jak bezpiecznie przewozić maluszka w samochodzie i jak prawidłowo zamontować fotelik samochodowy. Specjalistki w zakresie chustowania dzieci wyjaśnią, jak robić to bezpiecznie, a położne Centrum pokażą, jak prawidłowo kąpać noworodka.
Podczas Dnia Otwartego CZKiD jak co roku nie zabraknie najważniejszych tematów związanych z porodem i opieką nad matką i jej nowo narodzonym dzieckiem. Goście Dnia Otwartego będą mieli możliwość porozmawiania z ginekologiem, neonatologiem, położną i psychologiem. O zaletach karmienia naturalnego opowiedzą doradczynie laktacyjne. Eksperci Centrum odpowiedzą też na wszystkie pytania związane z porodem w wodzie czy znieczuleniem okołoporodowym.
Dzień Otwarty to również okazja, by z bliska obejrzeć wnętrza placówki i nasze nowoczesne sale porodowe. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka to miejsce bardzo przyjazne pacjentkom, warto się o tym przekonać osobiście – zachęca prezes Mariusz Wójtowicz.
W czasie imprezy przyszłe mamy będą mogły zapoznać się bliżej z zasadami indywidualnej opieki okołoporodowej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. To usługa, polegająca na wyborze przez pacjentkę konkretnej położnej, która opiekuje się rodzącą od momentu przyjęcia do sali porodowej aż do opuszczenia przez nią szpitala. Położna nie tylko asystuje i wspiera kobietę podczas porodu, sprawuje nad nią i jej dzieckiem indywidualną opiekę również po rozwiązaniu. Indywidualna opieka okołoporodowa to oferta dla tych pań, które oczekują dodatkowego wsparcia w tym wyjątkowym czasie.
 Jak zwykle podczas Dnia Otwartego Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Organizatorzy zaplanowali dla nich specjalne warsztaty i animacje. Będzie też wyjątkowa loteria z nagrodami.
***
Dzień Otwarty w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka odbędzie się w Zabrzu-Biskupicach (ul. Zamkowa 4) w sobotę, 8 czerwca.  Początek o godz. 10.00.
źr.inf.prasowa
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close