AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Chciał spędzić ze znajomą miłe chwile w górach. Internetowa randka zakończona pobiciem i porwaniem

23-letni mężczyzna chciał spędzić miłe chwile ze swoją znajomą w górach,  jednak ona miała całkiem odmienne plany. Wystawiła mężczyznę swojemu chłopakowi, który wraz z  kompanem okradli go i pobili.

 

7 listopada 2017 roku, do III Komisariatu Policji w Krakowie zgłosił się 23-letni mężczyzna (z widocznymi obrażeniami twarzy i tułowia), który złożył zawiadomienie o dokonanym na nim kilka godzin wcześniej rozboju. Pobić i okraść  mieli go koledzy jego znajomej.  W wyniku napadu pokrzywdzony utracił torbę sportową z rzeczami osobistymi oraz portfel z dokumentami i kartami bankowymi. W trakcie wizyty w komisariacie, mężczyzna na tyle źle się poczuł, z powodu obrażeń zadanych mu przez napastników, że został hospitalizowany.

W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód. Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie błyskawicznie przystąpili do wytypowania i zatrzymania sprawców tego brutalnego czynu.

Jak ustalono, cała historia rozpoczęła  od portalu internetowego, na którym pokrzywdzony wszedł w kontakt z dawną znajomą. Kiedyś  młodzi spotykali się, teraz znajomość odżyła i w konsekwencji oboje umówili się na wspólny wyjazd w góry.

7 listopada 2017 roku, około godz. 18:30, 23-latek pojawił się  na parkingu przed  domem znajomej, aby zabrać ją  na wyjazd (kobieta powiedziała mu, że mieszka w bloku koło Ronda Młyńskiego, co jednak okazało się fikcją). Znajoma czekała na niego na zewnątrz, ale poprosiła aby wszedł do mieszkania po rzeczy. Na klatce schodowej, na 23-latka napadło dwóch mężczyzn. Sprawcy zaczęli go bić i kopać po całym ciele, a także grozić nożem. Chłopak najprawdopodobniej stracił przytomność, a kiedy się ocknął, zorientował się, że oprawcy wynieśli go do samochodu, za kierownicą którego siedziała … znajoma. Podczas drogi do pewnego zagajnika w Nowej Hucie,  pokrzywdzony cały czas miał być straszony nożem i tłuczkiem do mięsa. W lasku, sprawcy ponownie pobili  i skopali chłopaka, a potem wyrzucili go z samochodu w okolicach jednego z hipermarketów. Pokrzywdzony skontaktował się z policją.

Tego samego dnia , około godz. 22:30, na jednym z osiedli w Nowej Hucie na polecenie Prokuratora, policjanci zatrzymali  21-letnią znajomą oraz jej 25-letniego chłopaka. Podczas przeszukania zajmowanego przez nich mieszkania, policjanci odnaleźli rzeczy zabrane pokrzywdzonemu.

Trzeci sprawca był cały czas poszukiwany przez policjantów. 3 stycznia 2018 roku, 31-latek  został namierzony i zatrzymany przez policjantów operacyjnych Komisariatu Policji III w Krakowie. Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty, m.in. dokonania rozboju ( art.280 KK ), uszkodzenia ciała ( art.157 KK ), pozbawienia wolności ( art.189 KK ). Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani

 

 

(źródło: KWP Kraków)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close