AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Chciał zgwałcić 94-latkę. Kobieta obroniła się lekarstwami

Mężczyzna, po zakrapianej alkoholem imprezie, usiłował zgwałcić 94-letnią matkę gospodarza. Ta, broniąc się, złapała stojącą obok łóżka szklaną butelkę z lekarstwem i kilkakrotnie uderzyła nią gwałciciela.

 

13 lutego, policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu gwałtu w jednej z miejscowości powiatu nowotarskiego (woj. małopolskie). Na miejscu okazało się, że zgłaszający wraz z dwoma kolegami spożywał w domu alkohol. Kiedy wyszedł na podwórko,  jeden z gości chciał zgwałcić jego 94-letnią matkę.

Kobieta nie dała wyrządzić sobie krzywdy, złapała za stojącą koło łóżka szklaną butelkę Amolu i kilkakrotnie uderzyła nią potencjalnego gwałciciela. Mężczyzna nie spodziewał się takiej reakcji starszej Pani, wystraszył się i uciekł do swojego domu.

Kobieta o zdarzeniu natychmiast poinformowała syna, który powiadomił policję. W trakcie usiłowania gwałtu, w pomieszczeniu znajdował się również 47 latek, który jednak nie był świadomy tego co się dzieje, ponieważ spał upojony alkoholem. Policjanci udali się do domu napastnika i zatrzymali 57-latka.

Prokurator wobec zatrzymanego, zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu kontaktowania się w jakikolwiek sposób z pokrzywdzoną. Za usiłowanie gwałtu podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

(źr: KWP Kraków)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close