Chłopak z Piekar Śląskich wytańczył mistrzostwo świata! [ZDJĘCIA]

Samba, cha cha, rumba, pasodoble i jive – to właśnie w tych latynoamerykańskich tańcach Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko są nie do pokonania. Mistrzostwo świata w swojej kategorii wiekowej poniżej 16 lat wywalczyli 4 grudnia minionego roku w paryskim Disneylandzie.

– Byliśmy zaledwie po ośmiu miesiącach wspólnych treningów. Na początku nie docierało do mnie, że udało nam się zwyciężyć. Później już jednak była tylko wielka radość i satysfakcja, że ciężka praca przyniosła tak wspaniałe efekty – mówi 15-letni Kacper.

Piekarzanin tańczy od szóstego roku życia. Ma na koncie 11 tytułów mistrza, 4 wicemistrza, zdobył około 80 pucharów, wystąpił w sumie w blisko 100 turniejach tańca. Trenuje niemal codziennie po dwie godziny w Szkole Tańca „Sukces" w Jaworznie. Lekcje tańca godzi z nauką w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich. Nauczyciele są wyrozumiali, zwłaszcza że Kacper to wzorowy uczeń. Chłopcu bardzo pomagają także rodzice.

– Kacper już jako mały chłopiec chciał tylko tańczyć. Nie było mowy o opuszczeniu treningu. Całe nasze życie podporządkowane jest rozwijaniu kariery syna. Każdego dnia zawozimy go na treningi, dodatkowe lekcje języka angielskiego i pozostałe zajęcia. A na turniejach wspieramy go najlepiej jak potrafimy. Jesteśmy z niego dumni – mówi Stanisława Pawłowska, mama Kacpra.

Mistrzostwo świata w Paryżu to nie jedyny sukces pary w ostatnim czasie. Wśród innych to m.in. wygrana w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego 11 grudnia. Wcześniej, 20 listopada, tancerze zdobyli drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w tańcach latynoamerykańskich i wicemistrzostwo kraju w kategorii wiekowej 14-15 lat. Zaś 13 listopada zajęli piąte miejsce na prestiżowym turnieju w Assen w Holandii.

W czym tkwi sukces Kacpra? –  On konsekwentnie od dziecka pracuje, w jego rozwój zaangażowani też są rodzice. A poza tym po prostu ma "to coś", co pozwala mu osiągać znakomite wyniki podczas turniejów. Uwielbia taniec, żyje nim, jest jego pasją – twierdzi Marlena Fitał, trenerka Kacpra w Szkole Tańca „Sukces".

Młodzi tancerze przygotowują się teraz do Mistrzostw Europy juniorów w tańcach latynoamerykańskich, które odbędą się 16 kwietnia w mieście Blackpool w Wielkiej Brytanii oraz do Blackpool Junior Dance Festival, także w Wielkiej Brytanii – te zaplanowane są na 20 kwietnia.