KategorieKrajSportWiadomość dnia

Choć było nerwowo to Polacy pokonali Japonię i awansowali do finału Ligi Narodów

Polska Japonia: 3:1 !!!

Można śmiało powiedzieć „Mamy to!”. Polscy siatkarze wygrali z reprezentantami Japonii 3:1 i awansowali do finału Ligi Narodów.

W hali sportowej w Gdańsku, gdzie Polacy zmierzyli się z Japończykami dosłownie zawrzało, po tym gdy polska reprezentacja mężczyzn w siatkówce awansowała do finału Ligi Narodów. Polacy pokonali w czterech setach reprezentację Japonii. Mecz ten jednak nie należał do najłatwiejszych. Polscy siatkarze przegrali pierwszego seta, w którym pod wieloma względami ustępowali siatkarzom z Japonii. W drugim było dość nerwowo, ale Polacy wygrali seta na przewagi. Trzeci są to totalna dominacja polskich siatkarzy, którzy dosłownie „roznieśli” gubiących się w każdym elemencie siatkarzy z Japonii.

Czwarty set był już bardziej wyrównany, ale i tak Japończycy nie byli w stanie zatrzymać polskiej reprezentacji. Mecz skończył się wynikiem 3:1 dla Polaków. Tym samym w niedzielę 23 lipca, Polacy zagrają w finale Ligi Narodów. Na razie nie wiadomo jednak kto będzie ich przeciwnikiem.