Skip to content

Choć było nerwowo to Polacy pokonali Japonię i awansowali do finału Ligi Narodów

22 lipca 2023
Redakcja
Czwarty set był już bardziej wyrównany, ale i tak Japończycy nie byli w stanie zatrzymać polskiej reprezentacji. fot. poglądowa / archiwum / PZPS]
Czwarty set był już bardziej wyrównany, ale i tak Japończycy nie byli w stanie zatrzymać polskiej reprezentacji. fot. poglądowa / archiwum / PZPS]

Można śmiało powiedzieć „Mamy to!”. Polscy siatkarze wygrali z reprezentantami Japonii 3:1 i awansowali do finału Ligi Narodów. 

 

W hali sportowej w Gdańsku, gdzie Polacy zmierzyli się z Japończykami dosłownie zawrzało, po tym gdy polska reprezentacja mężczyzn w siatkówce awansowała do finału Ligi Narodów. Polacy pokonali w czterech setach reprezentację Japonii. Mecz ten jednak nie należał do najłatwiejszych. Polscy siatkarze przegrali pierwszego seta, w którym pod wieloma względami ustępowali siatkarzom z Japonii. W drugim było dość nerwowo, ale Polacy wygrali seta na przewagi. Trzeci są to totalna dominacja polskich siatkarzy, którzy dosłownie „roznieśli” gubiących się w każdym elemencie siatkarzy z Japonii. 

Czwarty set był już bardziej wyrównany, ale i tak Japończycy nie byli w stanie zatrzymać polskiej reprezentacji. Mecz skończył się wynikiem 3:1 dla Polaków. Tym samym w niedzielę 23 lipca, Polacy zagrają w finale Ligi Narodów. Na razie nie wiadomo jednak kto będzie ich przeciwnikiem. 

Tagi

Podobne wpisy

  • Autobus

    Bezpłatna komunikacja podczas Industriady. Wystarczy pobrać kupon

    Kamil Janisz
  • Szpital św. Barbary w Sosnowcu nowy sprzęt

    Nowoczesny sprzęt na laryngologii i kardiologii w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu

    Redakcja
  • Rozruch Maszyn

    Przemysłowe święto Śląska czas start! Rozruch Maszyn INDUSTRIADY 2026 już w ten piątek w Galerii Szyb Wilson

    Redakcja

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP