AlarmRegionWiadomość dnia

Chorzów: Tysiące ludzi spodziewanych na śniadaniu wielkanocnym dla samotnych. Po raz pierwszy w hali MORiS [ZDJĘCIA]

-Do świątecznego stołu zapraszamy nie tylko potrzebujących, ale także tych którzy chcą porozmawiać i spędzić czas w życzliwej atmosferze – mówi Mikołaj Rykowski, organizator wydarzenia. Na śniadaniu nie zabraknie tradycyjnych potraw: żurku, jajek, a także wędlin i kiełbas. -W tym roku po raz pierwszy przygotujemy dania w wersji wegetariańskiej, tak aby każdy mógł najeść się do syta – dodaje Rykowski. Świąteczny poczęstunek po raz pierwszy będzie czekał na wszystkich samotnych w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, przy ul. Dąbrowskiego 113. Dotychczas wielkanocny stół zastawiany był w Parku Śląskim. – Cieszymy się, że to wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na naszym obiekcie. Hala MORiSu może pomieścić duża liczbę osób, jest także dobrze skomunikowana i łatwo do niej trafić – przekonuje Alina Zawada, dyrektor MORiSu w Chorzowie.

Pierwsza Wigilia dla samotnych odbyła się w 2012 roku w Parku Śląskim. Od 2014 roku na podobnej zasadzie organizowane jest  „Śniadanie wielkanocne dla samotnych”. Działalność szybko nabrała charakteru ponadlokalnego: „Polsko-ukraińskie Śniadanie Wielkanocne na kijowskim Majdanie” (2014), „Wigilia dla samotnych” w Calgary oraz w Bandon (Irlandia – 2014), „Śniadanie Wielkanocne” w Warszawie (2015). W minionym roku wydarzenie udało się zorganizować w Katowicach (MCK), Kołobrzegu oraz w Wisłę, a poza granicami kraju dla Polonii w Toronto i Calgary w Kanadzie, a także w Irlandii. Łącznie wzięło w nich udział ok 3,5 tysiąca osób. W tym roku „Śniadanie wielkanocne” ma się również odbyć w dalekiej Brazylii w miejscowości Cruz Machado, gdzie ponad 60% mieszkańców stanowi ludność polskiego pochodzenia.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close