Region

Chorzowianie sami wymyślili, co ma się dziać w mieście. „Kultura na Wolności” to kulturalna petarda!

„Mama na wolności”, „Gra o żelazny tron Królewskiej Huty” i „Zrób sobie festiwal” – to tylko część projektów, które wygrały konkurs „Kultura na wolności”. Granty w wysokości od 3 do 10 tysięcy otrzymało 6 wnioskodawców.

 

-Konkurs dedykowany był osobom młodym, pomysłodawca nie mógł mieć więcej niż 35 lat. – Pierwsze efekty pracy społeczników poznamy już w czerwcu. Inicjatywy będą realizowane do końca września – wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury i przewodniczący komisji konkursowej. Jury zwracało uwagę na kreatywność, a także miejsce, w którym realizowany będzie projekt.

-Naszym celem było, aby kultura „wyszła na ulicę”. Wydarzenia nie muszą się przecież odbywać tylko w domach kultury, teatrach i muzeach – przestrzeń miejska to idealna lokalizacja dla inicjatyw kulturalnych – wyjaśnia dyrektor ChCK. Warsztaty, festyny i wystawy zorganizowane zostaną m.in. na ul. Wolności, placu Mickiewicza, placu Hutników i podwórzu kamienicy przy ul. Dąbrowskiego.

Na jakie atrakcje mogą liczyć chorzowianie? Wśród zwycięskich projektów znalazł się m.in. festiwal DIY, podczas którego odbędą się warsztaty z majsterkowania, renowacji mebli i szycia toreb. W planach jest także wystawa zdjęć mam z Chorzowa. Autorzy projektu chcą uchwycić na fotografiach różne oblicza macierzyństwa.

Zwycięskie projekty:
1. „Zrób sobie festiwal”
2. „Wolno i szybko – zatańcz z nami”
3. „Gra o żalezny tron Królewskiej Huty czyli gra miejska z okazji 150-lecia Królewskiej Huty”
4. „Mama na wolności – różne oblicza bliskości”
5. Interaktywna wystawa plenerowa wieloletniego projektu fotograficznego „KLASA”
6. „Czas Królewskiej Huty – Chorzowskie Zegary”
(źr: UM Chorzów)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close