KrajRegion

Ciężarówka wjechała pod pociąg przewożący gaz! [FOTO, WIDEO]

Jedna osoba została ranna w zderzeniu ciężarówki z pociągiem towarowym przewożącym cysterny z gazem. Do wypadku doszło w miejscowości Wólka Plebańska (woj. świętokrzyskie).

 

Do zdarzenia doszło przed godz. 13.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie kierujący samochodem ciężarowym nie zatrzymał się przed znakiem stopu i wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę, która przewoziła pięć cystern wypełnionych gazem.

W wyniku tego wypadku kierowca ciężarówki został zakleszczony w kabinie swojego pojazdu, był on wycinany przez strażaków. Został zabrany przytomny, z zachowanymi funkcjami życiowymi do szpitala rejonowego w Końskich.

Na miejscu wypadku pracuje policja i straż pożarna. Z trzech domów ewakuowanych zostało pięć osób. Droga w kierunku Wólki Plebańskiej jest zablokowana, ruch odbywa się objazdami. Biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe w komunikacie poinformowało, że okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja. – Zdarzenie nie ma wpływu na ruch pasażerski; wypadek miał miejsce na linii kolejowej wykorzystywanej tylko przez składy towarowe – przekazało biuro prasowe PKP PLK.

(źródło: pap/TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close